Niszowe gry w polskich gazetach


(Avast4) #1

Wie może ktoś dlaczego polskie gazety o grach dają praktycznie niszowe gry? W zagranicznych gazetach dają bardziej znane gry np. ARMA II, Call of juarez więzy krwi a pismo wcale nie kosztuje 50 zł a od 20 do 30zł.


(M@ster) #2

Prawdopodobnie dlatego że w Polsce się gry kradnie a nie kupuje. Po drugie gazety z grami nie są aż tak popularne i prawdopodobnie wydawnictwa nie stać na kupienie odpowiednich licencji dla nowszych tytułów.


(Qba Lukaszczyk) #3

Wg. mnie CD-Action dołącza przyzwoite gry...


(Kuczkowiak) #4

I tak samo gry u nich nie są aż tak drogie jak u nas i wydawnictwo czasopisma może sobie pozwolić na kupno lepszych gier , z resztą co Ty porównujesz kraje technologicznie 100razy bardziej rozwinięte do Polski, to tak samo jakbyś zadał pytanie czemu w Polsce średnia krajowa to 1300zl z groszami a za granicą 5000zl


(Bartolini234) #5

Ale nie oznacza to totalnego zaścianka-na zagranicznych forach rozgorzała burza po tym,jak CD-Action dało pierwszą na świecie recenzję Killzone 3,po czym byli zdziwieni,co robi Devil May Cry 3 i Tomb Raider na górze okładki;gdy usłyszeli,że za ~5$ mogą mieć takie gry,zdębieli!


(Johny) #6

Bierzecie pod uwagę zarobki za granicą,ale nie bierzecie pod uwagę kosztów życia,po ile jest mieszkanie,zarobki muszą przekładać się na ceny i tak fajki w rozwiniętym kraju będą za 5 euro paczka,dobry chleb,dobry 3 euro,mieszkanie czynsz 500 euro,płatne drogi (winieta) też swoje będzie kosztować,1200 euro to tylko na nasze jest dużo,za granicą to jak 1200 zł u nas


(Kuczkowiak) #7

Tylko że na zachodzie obywatel danego kraju nie zarabia marnych 1200 euro


(Danielm86) #8

w Niemczech nikt nie chce pracować za 2000 EURO. Tam drogowcy dostają 1800-2000 EURO, oczywiście przyjezdni.


(Błażej) #9

Troche offtopowo ale średnia krajowa w PL to ponad 3000zł :lol:


(Kuczkowiak) #10

Tak, według obliczeń propagandowych polityków , a przejdź się po ulicy i popytaj Polaków ile zarabiają , to do 3000zl rzadko który dojdzie jeżeli w ogóle na pierwsze sto spotkanych Polaków któryś dojdzie do 2000zl to bedzie dobrze


(lith) #11

Średnia krajowa to średnia krajowa. W każdym państwie liczy się tak samo, więc nei ma co jej zaniżać porównując ze średnimi w innych krajach. A jeżeli chodzi o inne wskaźniki to:

http://www.pracuj.pl/zarobki-wynagrodze ... ku.htm#top

A i dla tych co nie ogarną co to mediana to zanim wylecą, że jest zawyżana przez niewielką część bardzo bogatych, a reszta jest dużo poniżej to w skrócie:

Sorry że drążę offtopa, ale to się nie da obojętnie przejść jak ludzie tak fakty naciągają. (jak coś to prosiłbym o nieusuwanie, a przeniesienie całego offtopa do tematu o wynagrodzeniach, który jest gdzieś tu obok)


(Danielm86) #12

lith , No tak. Przeciętny Polak zarabia w kraju 3300 zł. Wszyscy wracają z Irlandii do pustych urzędów pracy po wymarzoną pracę dla siebie...

Za 1000 Euro to pracują na Zachodzie Polacy. Niemcy mają dwa razy tyle. To są fakty, a nie wyssane z palca 3300 zł.

Czekolda Milka ta duża z orzechami kosztuje w Niemczech niecałe Euro. A u nas ponad 8 zł. U nich ceny żywności w porównaniu z zarobkami są niskie.

Dlatego kupujesz benzyniaka z dużym przebiegiem, a nie gazowca. Tam stać ich na paliwo.


(lith) #13

Fakt... mam gazowca... ale za to z małym przebiegiem :stuck_out_tongue: Akurat to było badanie przeprowadzone w sporym mieście... z tego co pamiętam to za 2009 mediana dla całej Polski wynosiła prawie 2000 netto. To znaczy, że ponad połowa Polaków ma ponad 2k na rękę.

Nie wiem czemu porównujesz akurat milkę (która tam jest 'miejscowa'). Porównaj takie podstawowe artykuły spożywcze typu chleb, masło. Może przy ich zarobkach te ceny nie są specjalnie wysokie, ale pocieszę Cię tym, że w państwach typu Ukraina, Bułgaria, Rumunia ceny żywności są podobne do naszych, a pensje tam też mają co najmniej jeszcze 2x niższe.