Niuanse kodeksu drogowego a egzamin państwowy na prawo jazdy

(steemm) #1

Jak to jest że na egzaminie na prawko miałem pytanie jaka prędkość maksymalna obowiązuje za pokazanym znakiem strefa zamieszkania czyli znak d40 a odpowiedzi były 10, 15 i 25 km/h a z przepisów jasno jest że maks to 20km/h to jaka odpowiedź jest tu prawidłowa? Przez to pytanie totalnie zgłupiałem ;x

(lordjahu) #2

No wg. przepisów to jest 20 km/h, no chyba że był tam jeszcze jakiś inny znak.

Edit:

" jaka prędkość maksymalna obowiązuje za pokazanym znakiem strefa zamieszkania" - ale chodzi o znak rozpoczęcia czy zakończenia strefy zamieszkania ?

Hej, znalazłem Twoje pytanie egzaminacyjne (pyt. 279):

Z jaką prędkością nie możesz jechać na drodze za tym znakiem? zobacz opis sytuacji >

(strefa zamieszkania)

A.10 km/h

B.15 km/h

C.25km/h

Nie możesz jechać 25 km/h.

(steemm) #3

no też już to znalazłem, nie lubie takich pytan, wg mnie powinno byc która prędkosć jest niedozwolona na terenie wyznaczonym przez znak d40

(Somekindsoftware) #4

No cóż, stwierdzenie, że 25 to więcej niż 20 wymaga co najmniej doktoratu z matematyki, i zdecydowanie nie powinno się wymagać takiej wiedzy od kogoś, kto chce być kierowcą.

(roobal) #5

Takie pytania są wręcz idealne, bo na drodze trzeba cały czas myśleć, a nie patrzeć tylko przed siebie.

(drunkula) #6

Takie absurdy się zdarzają, zawsze można wyjaśnić po egzaminie. Nie polecam też testów innych niż te oficjalne - soft wydaje chyba grupa image, a bazą pytań zarządza wytwórnia papierów wartościowych ... czy jakoś tak. W przypadku tego konkretnego pytania zaznaczasz 10 albo 15 i kłócisz się po zakończeniu egzaminu.

Jeżeli Ci się nie śpieszy. to warto się zorientować w temacie - coś czytałem że wszystkie pytania egzaminacyjne mają wkrótce być dostępne online. Nie polecam jednak uczyć się na pamięć jak do starego egzaminu - nie ma już pytań wielokrotnego wyboru ani pułapek, a przy takiej ilości (3500) ma to mały sens - łatwiej naumieć się przepisów. I czytać treść 3 razy! !!

Po internecie pokutuje sporo nieaktualnych zestawów... np z pytaniem o wymiary tablicy rejestracyjnej itp. ZTCW lista pytań jest dość dynamiczna, mi się trafiło pytanie z dwoma takimi samymi odpowiedziami - zgadłem właściwą, a facet co pilnował egzaminu stwierdził tylko że "wiemy, poprawimy".

(dragonn) #7

To pytanie akurat nie jest żadnym absurdem, tylko po prostu czytanie z zrozumieniem oraz opanowanie stresu.

(Somekindsoftware) #8

Jakim cudem 10 albo 15?