NIVIDA Virtual Audio Device - problem

Różowy, przecież jest wykrywany. Głośniki są do zielonego, mam normalnie dźwięk w systemie.

Klikałeś tutaj https://forum.dobreprogramy.pl/uploads/default/original/3X/1/5/15594e4b733be1c1a8df2ee610b5ed09d1c26cdb.PNG na “Ustaw urządzenie domyślne”? Co tam się znajduje?

1 polubienie

Nie klikałem, i nie mogę kliknąć bo nic nie zmieniałem w ustawieniach.

Zobacz co robi koleś w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=pNULfk2yCqc
Trochę trudno pytać o każde kliknięcie i czekać na zrzuty ekranowe gdy MS postanowił umieścić opcje dźwiękowe pod własnym mikserem, w ustawieniach zaawansowanych urządzeń i jeszcze Realtek dodał do tego swój mikser. Ilość miejsc w których można ustawić głośność urządzeń i balans to już całkowita porażka.

To mikrofonu nie użyję, prawda?

Jeśli karta dźwiękowa jest sprawna i mikrofon wcześniej działał podłączony do niej w ten sam sposób, to kwestia doklikania się do odpowiedniego miejsca gdzie został prawdopodobnie wyciszony/wyłączony, ale jak wspomniałem, trudno pytać o każde kliknięcie i czekać na zrzuty ekranowe i znów kazać coś kliknąć i znów czekać itd., skoro sam nie masz za bardzo pojęcia co można zrobić.

Zamykam problem z mikrofon, widzę, że próbujesz mi pomóc. I mam jeszcze dziwną rzecz w kompie, z głośników wydobywa się takie jakby syczenie/piszczenie, irytujące to trochę, gdy w pokoju jest cisza, jak temu zapobiec?

Problem zmniejszyć powinno wyłączenie w ustawieniach miksera mikrofonu i wejścia liniowego. W karcie zintegrowanej niestety nie ma takich rozwiązań jak np. w Xonarach Asusa, gdzie nieużywane gniazda rozłączane są mechanicznie (podczas wyłączania ich w mikserze, z obudowy komputera słychać charakterystyczny klik).

1 polubienie

Niestety nie pomogło, ale jest jedno dziwne, podłączyłem słuchawki do płyty głównej i nie ma żadnych zakłóceń, gdy podłącze głośniki zakłócenie się pojawiają, głośniki mają dodatkowe zasilanie przez USB.

Jakie to głośniki i czy przypadkiem głośność nie jest ustawiona na max?

1 polubienie

Głośniki są od Tracera, więcej nic o nich nie wiem, nawet jak wyciszę całkowicie system i głośnika pisk jest nadal obecny.

To niewiele mówi, ale skoro nawet po ściszeniu słychać zakłócenia, stawiałbym na słabą jakość wzmacniacza wbudowanego w głośniki.

1 polubienie

Mam: Quanto TRG 207

Czyli jest tak, jak napisałem. Niestety w tej cenie nie da się wyprodukować jednego dobrego głośnika, nie wspominając o dwóch i obsługujących jej elektronice.
Zerknij na opinie, a zwłaszcza ostatnią:

1 polubienie

Mikrofon jest uszkodzony, sprawdzałem na innym kompie. Dzięki za wszelką pomoc, mam jeszcze ostatnie pytanie, czy mogę bezkarnie odłączać urządzenia audio podczas pracy komputera? Wiesz głośniki, mikrofon itp. czy się nic nie stanie?

Wcześniej pisałeś, że działa. :thinking:

Ja mam przedłużacz Jack i przepinam raz głośniki raz słuchawki.
Ale nie twierdzę, że to dobrze. W końcu na ułamek sekundy jest sprzężenie, gdy wpinasz i wypinasz urządzenie.

1 polubienie

No świetnie. Nie zapytałem o to, bo mam już zamęt po zagłębianiu się w inny wątek, w którym ktoś pisał, że sprawdzał mikrofon z innym komputerem, z którym działał.

Ogólnie nie powinno się robić takich rzeczy w momencie gdy te urządzenia odtwarzają lub rejestrują dźwięk. W przeciwnym wypadku można. Wiele zależy tez od karty dźwiękowej i tego ile jest w stanie “wybaczyć” w oparciu o zastosowane w niej zabezpieczenia.

1 polubienie

A jednak nie myliłem się, to ty pisałeś, że działa.

1 polubienie

Działał, jak go sprawdzałem, jak nie działał to postanowiłem się nim pobawić, i gdy ruszałem kabelkiem, do którego podłączone jest małe urządzenie w środku obudowy, zobaczyłem na kompie, że o dziwo mikrofon coś słyszy, ale to bardziej ruchy w kablem niż mój głos.
Dziękuję Wam za jakąkolwiek pomoc @WODZU oraz @iJuliusz.
Pozdrawiam.