Niższa prędkość po wifi niż bezpośrednio kablem

Witam!

Mój problem polega na tym, iż prędkość w laptopie po wifi mam średnio 15 mb/s ściągania, a wysyłania 20 mb/s przy czym bezpośrednie połączenie kablem zapewnia mi znacznie więcej 2 razy tyle niż powyżej.Dodam jeszcze, że gdy łącze się po wifi to co jakiś czas zrywa mi połączenie.Czyżby była to wina routera? Albo ustawień ?

TP-LINK-WR340G

Wifi jest zawsze wolniejsze niż kabel.Jaką masz odległość między routerem a laptopem?Jaka karta w laptopie?

54/2/8=3,3 MiB/s

To teoretyczna maksymalna przepustowość. Trzeba uwzględnić poziom i jakość sygnału, zakłócenia itp.

Twój router obsługuje WiFi w standardzie IEEE 820.11g co za tym idzie maksymalna prędkość przesyłania danych wynosi 54Mb/s, natomiast kablem Fast Ethernet ~100Mb/s.

Jeżeli twoja karta WiFi jest na USB to spróbuj ją podłączyć do innego gniazda, zdarza się, że USB na panelu przednim może pracować jako USB 1.1 a nie USB 2.0.

Odległość między routerem, a lapkiem to jest z pół metra.Karty sieciowe - http://imageshack.us/photo/my-images/8/ … ciowe.jpg/

Dodane 27.10.2011 (Cz) 16:13

Jakość sygnału jest na maxa, a zakłuceń też nie powinno być, ponieważ to jest mała odległość.

Dodane 27.10.2011 (Cz) 16:22

Ja mam wbudowane wifi w lapku.Wiem, że po wifi idzie max 54Mb/s i właśnie skoro tak, powinno być troche więcej niż tak jak mam.15Mb/s + 20Mb/s = 35Mb/s więc gdzie jest te 19Mb/s ??

Dodane 27.10.2011 (Cz) 16:28

Jeszcze jest inna możliwość, że bodajże 20%(nie wiem dokładnie ile) łącza jest zarezerwowane na aktualizacje systemu i to by się w miarę z tym zgadzało.