Niższy transfer niż zwykle

Witam

Jestem użytkownikiem Orange, mam wykupiony net+tv+tel. Do tej pory nie używałem tv, bo nie miałem jak, lecz od nie dawno podłączyłem wszystko, dekoder to SHD-85 i jest to w technologii satelitarnej. Jedyne co to np. wykaz programów z neta bierze jak już chce, bo tv działa bez włączonego LB nawet. Bawiłem się trochę, testowałem i w końcu coś mi zaczęło nie pasować i przywróciłem fabryczne ustawienia LB. Kilka dni po tym przy ściąganiu zauważyłem, że transfer nie przekracza 800KB/s jak wcześniej ciągle było 1,2 MB/s. Teraz patrzyłem na

www.noc.gts.pl

i transfer taki sam, czyli max 800 KB/s, jednak gdy wezmę 2 pliki do pobierania na raz to transfer wydaję się być w rzeczywistości poprawny, bo np. jeden plik pobiera po 800KB/s, a drugi po 400KB/s. Tylko teraz co mogło się stać, że przy pobieraniu pojedyńczego pliku włączyła się ta blokada ? Myślę, że to nie jest wina TV, bo jak mówiłem TV nic nie ciągnie neta oprócz tego, że ten wykaz programów na dane dni mogę sobie zobaczyć, raczej powinna być to winna zresetowania ustawień LB.

Jeśli pobierasz dwa pliki i idzie sumarycznie 1200KBps czyli na Tepsowskie 9Mbps, zakładam, że masz łącze 10Mbps w takim przypadku wszystko jest w porządku, a sam niski transfer pobierania jednego pliku może wynikać z ograniczeń (ustawień) serwera z którego pobierasz.

Sprawdź prędkość wysyłania/odbierania danych na http://www.orange.pl/speedtest.phtml i http://www.speedtest.net/

I tu zaczyna się komplikować, bo na orange test wyszło mi down 6,90 Mb/s, a na speed test 7,05 Mb/s. Chociaż pobiera “sumarycznie” dwa pliki w 1-1.2 Mb/s Dobrze napisałeś, że mam 10 MB/s, transfery były ciągle dobre (1,2 Mb/s) niezależnie od pory, teraz też o każdej porze mam to 700 Kb/s od czasu uaktywnienia TV i zresetowanie LB do fabrycznych. Lecz winowajcę obstawiam to drugie i teraz jest pytanie, bo sobie przypomniałem, że przed zmianą na 10 Mb/s miałem właśnie te 7 Mb/s. Możliwe że reset LB do fabrycznych tak jak by jedzie na tej starej opcji 7 Mb/s ? Bo wiem, że oni coś przy zwiększeniu prędkości na loginie zmieniają ta prędkość i musiałbym do nich zadzwonić, że tak się stało ?

P.S Oczywiście transfer podaję tu z najlepszych serwerów m.in

noc.gts.pl

Witam

Przywrócenie ustawień fabrycznych w Liveboxie nie powoduje takiej sytuacji. Prędkość osiągana na loginie jest uzależniona od ustawień po stronie Orange. Sprawdź prędkość synchronizacji, otwierając adres 192.168.1.1 Z lewej strony, wsparcie> informacje systemowe> ADSL> charakterystyka techniczna.

Pozdrawiam

maximum upload rate : 992 Kb/s

maximum download rate : 10400 Kb/s

synchronizacja w górę : 991 Kb/s

synchronizacja w dół : 8187 Kb/s

Coś takiego było.

Obecna synchronizacja jest przyczyną niższej prędkości. Jest ona jednak prawidłowa w opcji do 10Mb’s.

Pozdrawiam