NJU - dziwne naliczanie?

Witam ślicznie,

Być może ktoś z kolegów tutaj wie jak działa naliczanie w NJU. Jeżeli ktoś może to nich mi odpowie na mój problem :slight_smile:

Otóż mam ofertę “Nie więcej niż 29zł” . Gdzie czytamy opis:

Zasada działania usługi

Wszystko - nie więcej niż 29 zł to usługa, dzięki której w kraju i w roamingu w Strefie 1 (Unia Europejska) nie zapłacisz więcej niż 29 zł:

za nielimitowane połączenia do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych
za nielimitowane SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci
10GB internetu do wykorzystania w kraju (z czego 1,87 GB do wykorzystania w roamingu w Unii Europejskiej)

Od dnia wczorajszego mam nowy okres naliczeniowy - miesięczny. I wczoraj o godzinie 6:50 niby wykorzystałem 137,5MB za co aplikacja pokazała mi, że mam do zapłaty ponad 25zł.

2018.01.19 06:50 Internet 137500.00kB Dane Standard 25.51 zł

Zadzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się niby, że te 10GB jest za free dopiero po wykorzystaniu 29zł. Hęęę? A po 10GB Internet mi zwalnia. Chociaż co jest zupełną głupotą bo miesiąc temu normalnie wykorzystałem 10GB, a naliczyło mi dodatkowo za kolejne 7GB (razem 17GB) i nie liczyło mi opłat za te pierwsze 10GB.

Licznik aplikacji pokazuje, że mam wykorzystane 135MB (od nowego miesiąca rozliczeniowego, czyli od wczoraj), a wczoraj naliczyło mi pieniądze za 137MB (tylko z godziny 6:50). Jakim cudem? Jeżeli te 10GB byłoby liczone dopiero po kwocie 29zł, to nie powinien ten licznik rosnąć. Dlaczego nie naliczyło mi z reszty dnia?

Będzie miło jak ktoś to ogarnie :confused:

hehe… polityka “fair-use” :stuck_out_tongue: A poważnie, z tym to na reklamację.

Co jest dziwnego w tym naliczaniu? Wszystko jest ok. 1MB w nju do progu 29zł jest po 0,19gr. 0,19gr * 135MB to 25,65zł. Po dojściu do 29zł następuje zatrzymanie naliczania i internet zwolni dopiero po wykorzystaniu tego Twojego 10GB.

http://www.njumobile.pl/regulaminy-i-cenniki

Aplikacja niestety nie pokazuje prawidłowego transferu, ani zużytej kasy. Coś jest z nią nie tak- zacina się strasznie. W momencie jak dobijasz do progu 29zł, nie naliczają Ci się kolejne koszty (o dziwo stan konta akurat pokazuje poprawnie) i przychodzi Ci SMS, że od teraz korzystasz bezpłatnie z nielimitowanych rozmów itd.

A jeśli chodzi o sposób naliczania, jest on inny niż u konkurencji i moim zdaniem lepszy. Nie musisz pamiętać o aktywacji pakietu, zastanawiać się- aktywuje się, czy może tym razem nie? Po prostu używasz, i to używanie powoduje wydatki- max 29zł. Dobijasz do 29zł i w tym momencie wydatki się kończą, korzystasz z oferty “no limit”. Po prostu nie płacisz z góry za pakiet.