nLite-dorzucenie najnowszej aktualizacji

Mam pytanie. Czy moge dorzucic aktualizację to płytki instalacyjnej XP SP2 (scaloną i zakualizowaną do lutego 2007), którą mam jeszcze na dysku (scaliłem, dorzuciłem aktualizacje, odchudziłem, dodałem jednego stera i wrzuciłem swoje ustawienia).

Chodzi mi o najnowszą aktualizacje dotyczącą animowanych kursorów, bo podobno to powazny bląd, a zarazem luka w systemie.

Czy moge odpalic nLite i jeszcze cos tam modyfikować w tym moim “zrobionym juz” XP?

Nie :frowning: a co do tych kursorów to i tak pobierze ją po zainstalowaniu systemu

Kurcze tez mi się tak wydawało, ale przecież mozna same aktualizacje zrobić, a pierwszą aktualizacje nLitem sie robi tez na instalce XP. To drugiej nie można? Dziwne. Chyba że w gre wchodzą inne czynności jakie zrobiłem, czyli stery, ustawienia i usunięcie zbednych rzeczy…

Najwyżej przetestuję ta instalkę (pierwszy raz sie bawiłem nLitem) i jak coś zrobię nastepną :smiley:

PS Jedna rzecz mnie zaskoczyła, orginalna płyta Windows XP (a mam jedną w pierwszych wersji-2001) ma pojemność około 470MB. Dorzuciłem do tego SP2 (260MB), a potem jeszcze 120MB aktualizacji (przy funkcji zastępowania bibliotek). Odchudziłem system o zbedne aplikacje - 64MB.

Teraz po wszystkich tych operacjach instalka XP SP2 (SP3 prawie) ma 510MB-kurcze niezły ten koleś od nLita. Zobaczymy tylko czy będzie hulać.

Złączono Posta : 04.04.2007 (Sro) 22:18

…a co do sciągania aktualizacji z netu to szczerze nie pasuje mi to. Po pierwsze: czas, na dodatkową instalacje, po drugie: ilość miejsca które zabieraja aktualizacje sciągniete z winowsupdate. Patrzyłeś kiedyś ile one wciągają miejsca na dysku?

Ja obserwuje wolne miejsce na biezaco, bo mam mały dysk (20GB, z czego 5GB partycja systemowa). Sciagniecie aktualizaji zajumuje od 3 do 4 razy więcej miejsca (foldery): 1. Sofware distribution (downloads), 2. nie podmienione biblioteki, 3. czasem forlder Service Pack (drivers), 4. ukryte pliki do ewentualnego odinstalowania ($$).

Spowalnia to prace kompa.

Scalałem XPSP1 z SP2, wszystko poszło bezproblemowo. Ale przy instalacji z tej płyty wyskakuja błędy i systemu nie da się zainstalować ze scalonej płytki. :cry:

Kurcze może to wina tego że masz juz XP z SP1. Bo wiem że SP2 zawiera w sobie już SP1.

Zobaczymy ja za jakies 2 tygodnie bede robić przeinstalowanie, zobacze co z tego wyjdzie.

Pewnie masz rację.

Zainstalowałem XPSP2 z płyty, a aktualizacje z Netu… 260 sztuk :slight_smile: ale poszło bez problemu :slight_smile: