nLite i retusz xp


(Adax) #1

Mam do was pytanie. Wiem że nLitem można tworzyć swoje instalacje własnymi ustawieniami, lecz moje pytanie brzmi czy można zmienić wygląd instalatora windows, oraz całkowicie wygląd stosując style .mmstyles i nowe schematy dźwiękowe, tapety, wygaszacze, ekran logowania, boot screen, i inne, tak żeby było odrazu po instalacji. Da się coś zrobić ?


(grand) #2

Poczytaj :arrow: nLite - poprawiamy okienka


(Saeros) #3

.msstyles można zintegrować i to razem z tapetami; załóżmy że masz ustawionego jakiegoś skina, powiedzmy 'Black XP', wejdź w folder "C:\WINDOWS\Resources\Themes" i stwórz tam folder "Black XP" (lub inaczej, bo musi się nazywać tak samo jak widziany jest skin .msstyles w okienku właściwości pulpitu), do którego wrzucisz właśnie skina. W folderze tym utwórz też kolejny 'Wallpaper' i tam wrzuć jedną lub więcej tapet, które chcesz. Teraz jedną z tej lokalizacji "C:\WINDOWS\Resources\Themes\Black XP\Wallpaper" ustaw jako tło pulpitu, a całość zapisz w ten sposób: PPM na pulpicie > Właściowości > karta Kompozycje > Zapisz jako i zapisz to w lokalizacji "C:\WINDOWS\Resources\Themes" jako plik .theme z dowolna już nazwą.

Potem w nLite w karcie z kompozycjami kliknij "Załaduj wszystkie lokalne" i na liście pojawi się Twój temat + standardowa Luna i Klasyczny Windows - ich nie musisz usuwać i tak będą i tak.

Co do dźwięków, ekranów instalacji itp to sam nie wiem, jeszcze nie udało mi się tego dokonać ;/

Pozdrawiam :slight_smile: