nLite, Jak z pliku .exe stworzyć plik .cab

Witam.

Jak w pytaniu. Jak i czym z pliku .exe stworzyć plik .cab abym mógł to wrzucić do programu nLite i aby przy instalacji Windy program mi się automatycznie zainstalował. Konkretnie chodzi mi tylko o IE7, niestety na stronce podanej niżej jest tylko w wersji angielskiej.

http://www.winaddons.com/nlite-addons

Jeżeli chodzi Ci o zintegrowanie IE z windowsem to dodaj IE do Aktualizcji w nLite i już. Mi tak zintegrowało.

Jak byś miał problemy to spróbuj z tym.

Faktycznie jest taka opcja: “Poprawki i uaktualnienia”. I jeśli w ten sposób dodam jakikolwiek plik.exe, a chodzi mi tylko o IE7 to mi się automatycznie zainstaluje? Ale IE7 zainstaluje mi się w trakcie instalacji Windy czy już po instalacji jako osobny program i wtedy się aktualizacja IExplorera przeprowadzi?

Właśnie tam (Poprawki i uaktualnienia) dodaj instalke IE. I normalnie w czasie instalacji Windowsa Ci zainstaluje IE7 zamiast IE5, czy 6. Instalacja będzie tyle samo trwała.

A jakbym do tej zakładki dał inny program to on też by się zainstalował ?

normalnie go doda, ale na końcu jak już będzie budował to błąd wyskoczy.

a troche off top ;] czy jest mozliwosc zintegrowania z win xp np. office 2007 albo jakis wiekszych programow typu nero itd ? bo mam wlasnie (orginalnego) office 2007 a takto moglby sie instalowac razem z windowsem i nie musialbym za kazdym razem instalowac go z plyty

No właśnie to czy przy dodawaniu innych aplikacji innych niż Microsoftu instalacja zakończy się pomyślnie czy nie?

To czy w takim razie warto dodawać inne programy czy nie? Bo np. IE7 i SP3 z pewnością warto.

Można tam dodać jedynie Poprawki i uaktualnienia, które są oczywiście związane z windows xp. Chodzi tu o to że morzna dodać programy typu IE 7, wmp, net.framework - bo wchodzą one bezpośrednio w skład windowsa - są zawarte na płycie windows, tyle że ich wersje są starsze. Office, owszem jest produktem microsoftu, jednak jest programem do windowsa, instalowanym i opłacanym osobno. :wink:

A czy directX można i warto dodać? I czy lepiej Frameworka dodać 3.5 czy 2.0. I czy jak nie mam na płytce z XP Frameworka 2.0 tylko te wcześniejsze to muszę dodać najpierw 2.0 a potem 3.0 czy mogę od razu jeśli bym chciał 3.0.

Jaki masz dodatek SP na płycie?? Bo w SP2 jest już DirectX 9.0c, a z frameworkiem jest mały problem bo instalka pobiera dane z neta, więc jak go zintegrujesz to sie niezainstaluje bo nie będzie dostępu do neta.

Na płytce mam dodatek SP2 ale nie w pełni zaktualizowany. A Frameworki można pobrać ze strony Microsoftu jako instalki zarówno wersje 2.0 jak i 3.0 i 3.5.

Czyli Frameworka nie mogę dodać dobrze rozumiem?

Tak dobrze rozumiesz, a DirectX’a 9.0c masz już na płycie.

Instalacja innych programów, czyli takich które nie integrują się z systemem (np. AdobeReader), wymaga trochę innego podejścia.

Po pierwsze trzeba przygotować tzw. “cichą” instalkę (silent install), która po uruchomieniu leci automatycznie (kopiuje pliki, tworzy skróty i się wyłącza). Często wystarczy znać odpowiednie parametry uruchomieniowe (np. dla AdobeReader trzeba uruchomić: AdbeRdr80_pl_PL.exe /sAll /rs).

Poza tym instalka musi znaleźć się w katalogu “svcpack” i trzeba utworzyć plik opisujący tą poprawkę, w przypadku AdobeReader może to być plik ENTRIES_AdobeReader.INI o zawartości:

[general]

builddate=30/04/2008

description=Adobe Reader

language=Polish

version=8.0

website=http://www.adobe.com/


[EditFile]

I386\SVCPACK.INF,SetupHotfixesToRun,AddProgram


[AddProgram]

AdbeRdr80_pl_PL.exe /sAll /rs

Opis tworzenia takiego pliku jest na stronie nLite.

Ostatecznie wszystko musi zostać spakowane do archiwum CAB, np. przy użyciu programu CABinet Manager 2003.

Dopiero tak utworzony plik CAB można dodać do nLite.

Do xavell :

Zgadza się już udało mi się poszukać na google ciekawy link odnośnie tworzenia takich programów samemu. Po szybkim przeczytaniu stwierdziłem że to jest za trudne i za czasochłonne i lepiej sobie daruje :slight_smile:

Oto link:http://www.searchengines.pl/nLite-Add-on-maker-t105162.html

Natomiast mam pytanie. Bo chciałem dodać WMP10 (nie za bardzo lubie WMP11) do nLite i wyskakuje mi: “…WMP11 Slipstreamer…”. Czyli nie da się jednak dodać już WMP10 do nLite czy może da się to jakoś ominąć?

musisz wziąć pożyczkę z pliku cab.

A coś bliżej i jaśniej?

Domyślam się, że chodzi o to, aby ten skrypt (plik INI) wziąć z innego pliku CAB i dostosować do własnych potrzeb. Ja też nie piszę od zera.

W dniu 12.05.2008 , o godzinie 16:26 został dopisany post przez xavell

Wiele gotowych dodatków można znaleźć np. tutaj:

pewne addony są w 2 plikach cab