NMIndexStoreSvr.exe i problem z tym związany

Witam. Odkąd kupiłem nowego kompa w listopadzie ubiegłego roku, średnio co 2 miesiące mam tą samą sytuacje. Normalnie wszystko działa i jest ok ( Użycie procesora jakieś 1-2 % ), a następnego dnia odpalam kompa i użycie procesora, nawet jak nic nie robie jest cały czas na poziomie 50-55 %. Uniemozliwia mi to płynną gre jak i prace na komputerze. Uważam, że to wirus, ponieważ po przywróceniu obrazu Ghostem wszystko jest w porządku. Zrobiłem loga Hijackiem, oto link : http://wklej.org/id/4bbc81dc69

Log jest czysty

No tego się obawiałem, może jakieś przypuszczenia co może powodować taki wzrost uzycia procesora ?

wciśnij ctrl+alt+del i sprawdź w procesach…

No właśnie o to chodzi, że nie widze niczego co aż tak obciążą…

a skanowałeś system antyvirem?

Kiedyś jak miałem ten sam problem to skanowałem NODem, ad-awarem i nic nie wykrywało.

W dniu 20.04.2008 , o godzinie 21:25 został dopisany post przez Roboo

Jest jakis postep, zrobiłem 2 screeny, (jak było wszystko w porządku i teraz jak są problemy) i zauważyłem, że jeden z procesów a mianowicie NMIndexStoreSvr.exe zżera mi właśnie te 50 % uzycia procesora. :

Poczytałem o tym i jest to proces Nero Scouta, ludzie piszą, że mozna wyłączyć. Zrobiłem tak i zużycie spadło do 1-2 %, tyle że jest kolejny problem. Teraz Opera szaleje, raz jest 5 %, a po 2 sekundach już 25 % zuzycia procesora…

Roboo , proszę poprawić temat na konkretny, używając opcji Edytuj

poprawione, mam nadzieje, że teraz w porządku, przepraszam :slight_smile: