"No bootable device - insert boot disk and press any key"windows 8

Cześć!

 

kupiłam wczoraj laptopa lenovo Z710 proc.Intel i5-4200M, RAM 8GB,SSHD 1TB+8GB z wgranym Windows 8.

Przy pierwszym odpaleniu pojawił mi się właśnie ten komunikat z tematu. Dodam, że pierwszy raz mam do czynienia z 8mką i w ogóle jestem raczej laikiem jeśli chodzi o sprawy systemowe :(. No w każdym razie w dalszej części (po wciśnięciu czegokolwiek) albo pojawia się znowu ten sam komunikat albo pokazuje mi (domyślam się, że to to) dwie partycje do wyboru. Po 2-krotnym restarcie system się uruchomił normalnie i wszystko było ok. Dziś po uruchomieniu pojawił się znowu ten sam komunikat. Znowu restart…i znowu wszystko ok…czy ktoś się orientuje o co kaman :)?

Dziękuję z góry za pomoc

 

Dodam, że przeskanowałam przed chwilą dyski antywirusem i sprawdziłam je pod kątem błędów. Stan błędów - zero.

Może to głupie ale w biosie masz ustawiony dysk na pierwszym miejscu?

wiesz co boję się cokolwiek robić ale wczoraj zrobiłam fotki tego błędu i początkowy komunikat wyglada tak:

EFI Network 0 for IPv4 (54-BE-F7-65-5F-9A) boot failed

potem wyświetla się:

boot option memu i pokazuje mi:

EFI Network 0 for IPv4 (54-BE-F7-65-5F-9A)

EFI Network 0 for IPv6 (54-BE-F7-65-5F-9A) 

 

a potem:

Default Boot Device Missing or boot failed.

Insert recovery Media and hit any key.

Then select 'boot manager" to choose a new boot device or to boot recovery.

 

potem robię restart i komp się normalnie włacza…

Jak to nowy komputer, a się kompletnie nie znasz to może lepiej wróć się do sklepu i nich Ci z tym coś zrobią, zamiast samemu mieszać.

Z tego co widzę to komputer próbuje bootowac z sieci. Wejdą w BIOS i sprawdź czy wykrywa ci dysk, jeśli tak to musisz jedynie zmienićkkolejność w opcji rozruchu. Jeśli BIOS nie widzi dysku oddaje kompa do serwisu.