No bootable device - Please restart system

Witam. W załącznikach przesyłam zdjęcia ukazujące problem. W skrócie historia tego była taka, że na laptopie lenovo strasznie wolno się pracowało, więc bez większych zastanowień postanowiłem zrobić format laptopa, a jak wiadomo na systemie Windows 10 jest to dosyć łatwe do zrobienia za pomocą tej aplikacji odzyskiwania bezpośrednio występującą w systemie. W opcjach zaznaczyłem nie tylko usunięcie plików ale i wyczyszczenie wszystkich dysków ( były tylko 2 ). Po tym rozpoczął się proces odzyskiwania i tutaj wystąpił problem, ponieważ po około 15% wykonania akcji na komputerze wyświetlił się komunikat nr 1 (załącznik). Zrobiłem to co wyświetlał komunikat tzn. zrestartowałem laptop a po chwili ukazało się okienko z komunikatem, iż jest instalowany system windows (więc pomyślałem, że jednak jest ok). Niestety po jakimś czasie pojawił się komunikat nr 2 a po wciśnięciu “Ok” komunikat nr 3 (oba znajdują się w załączniku). W tym momencie nie wiem czy laptop nie wykrywa dysku czy jednak gorsza sprawa tj. dysk padł. Za wszelkie odpowiedzi i pomoc dziękuje.



Masz gdzie podłączyć dysk z laptopa? Zobaczyłbym czy go wykrywa, a jak się pojawi w systemie w zarządzaniu dyskami to może być potrzeba utworzenia na nim partycji.

Czy inny laptop nadawałby się do czegoś takiego? Jeśli tak to mógłbyś napisać jak to zrobić? Chodzi mi to czy wyjąc dysk z “zepsutego” laptopa czy da się jakoś inaczej?

Musisz podpiąć do działającego urządzenia, choć dla próby spróbować można (nie wiem co oznacza zepsuty laptop).

zepsuty laptop chodziło mi o ten którego aktualnie nie mogę odpalić (z niego pochodzą komunikaty), żeby podłączyć ten dysk do innego (działającego urządzenia) muszę mieć jakiś kabel prawda?

Żeby podpiąć do innego laptopa to nawet kieszeń USB, a do kompa to tak jak każdy dysk, taśma SATA i zasilanie.