No bootable device-problem

Witam serdecznie. Posiadam Windows 8.1 w Toshibie C55. Laptop został wyłączony przyciskiem POWER. Od tamtej pory, gdy chciałem załadować system, pozostawało granatowe tło/ciemne tło i nic więcej. Postanowiłem naprawić za pomocą F8. Nic z tego. Z wiersza poleceń próbowałem bootrecem naprawić i nic z tego. Potem ciągle wyskakuje błąd : no bootable device.Please restart system. Niestety recovery nie działa ponieważ nie reaguje na klawisz F8. Na F2 i F12 owszem.Gdy chcę z płytki odświeżyć, wyskakuje błąd, że dysk jest zablokowany. Gdy chcę zainstalować system z płytki bo sformatowaniu partycji wyskakuje problem ze stylem partycji GPT. Dodam, że partycje z recovery są widoczne. Nie wiem od czego zacząć. Pomoże ktoś?

wyłącz secure boot w UEFI

zdobądź system linux na USB (pożycz, zrób sam)

odpal linuksa zobaczysz czy Grub linuksa wykazuje na boot menu, Recovery Twojego systemu

jeśli nie, to konieczna będzie instalacja SYSTEMU, aby to wykonać koniecznie wyłącz Secure Boot, opcja powinna być pod klawiszem F12

 

PS.2. zapomniałem dodać, w tytule wątku podajesz “no bootable device”, to oznacza że poprzestawiałeś

opcje rozruchu systemu np: zamiast z HDD startuje z Usb lub DVD ,może najpierw to sprawdź

system ma startować z UEFI lub Windows bootable dysk

Udało mi się zainstalować Windows z płytki lecz niestety dalej przycisk F8 i F9 nie reagują ne RECOVERY. Nie wiem co robić, jedynym rozwiązaniem jest wyciągnąć klucz z BIOSU do tego systemu albo uaktywnić jakoś recovery. Wie coś ktoś?

Niestety ta wersja systemu nie aktywuje się z tą wersją klucza zapisanego w UEFI. Pobieram teraz plik ISO ze strony Microsoft (WIN 8.1 X64). Czy pobierając tą wersję system będzie aktywowany? Z tego co pamiętam to narzędzie automatycznie pobiera klucz zapisany. Jest szansa moi drodzy?

 

Problem rozwiązany. Pobrałem narzędzie ze strony Microsoft, wybrałem odpowiednią wersję systemu. Obraz systemu pobrał klucz z BIOSU i system jest aktywowany! Dziękuję za radę! Pozdrawiam!