No drive attached to fastrack controller

Witam, mam problem z pojawiającym sie komunikatem przy odpalaniu kompa - no drive attached to fastrack controller, the bios is not installed - niby nierobi krzywdy i komp działa bez problemów ale chciałbym się go pozbyć. Dodam że przed pojawieniem się komunikatu miałem podpięte dwa dyski twarde a obecnie mam jeden. Czytałem gdzieś że trzeba wyłączyć kontrolera IDE w biosie, ale zanim zaczne grzebać w biosie chciałbym poznac opinie fachowców…

No to wszystko jasne. Masz dwa kontrolery i ten drugi czuje sie opuszczony. Możesz to olać ale lepiej go wyłaczyc w BIOSie. Zawsze lepiej nie trzymać nieużywanych urzadzeń na chodzie.

a czy jest możliwość że wyłącze nie ten? czy to niema znaczenia?

sprawdź jaki masz obecnie identyfikator dysku twardego …i gitara ,wchodzisz w BIOS , porównujesz i …zostawiasz ten który jest obecnie zainstalowany, tak ja to widzę… może ktoś podpowie Ci inaczej

ale generalnie jeśli wyłącze dajmy na to nie ten, to komp nie odpali, ale do biosu będe miał dostęp żeby zrobić korekte…

rolnik22 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

no myslę że ozdobników żadnych nie wpisałem… a tytuł, dla znających temat chyba wszystko mówi… poza tym myśle że będzie łatwy do znalezienia dla kogoś z podobnym problemem. Ale moge sie mylić… prosze o poprawienie…