No drive attached to fastrack controller

(Rolnik22) #1

Witam, mam problem z pojawiającym sie komunikatem przy odpalaniu kompa - no drive attached to fastrack controller, the bios is not installed - niby nierobi krzywdy i komp działa bez problemów ale chciałbym się go pozbyć. Dodam że przed pojawieniem się komunikatu miałem podpięte dwa dyski twarde a obecnie mam jeden. Czytałem gdzieś że trzeba wyłączyć kontrolera IDE w biosie, ale zanim zaczne grzebać w biosie chciałbym poznac opinie fachowców...

(kliszka) #2

No to wszystko jasne. Masz dwa kontrolery i ten drugi czuje sie opuszczony. Możesz to olać ale lepiej go wyłaczyc w BIOSie. Zawsze lepiej nie trzymać nieużywanych urzadzeń na chodzie.

(Rolnik22) #3

a czy jest możliwość że wyłącze nie ten? czy to niema znaczenia?

(kliszka) #4

sprawdź jaki masz obecnie identyfikator dysku twardego ..i gitara ,wchodzisz w BIOS , porównujesz i ...zostawiasz ten który jest obecnie zainstalowany, tak ja to widzę.... może ktoś podpowie Ci inaczej

(Rolnik22) #5

ale generalnie jeśli wyłącze dajmy na to nie ten, to komp nie odpali, ale do biosu będe miał dostęp żeby zrobić korekte...

(Frog) #6

rolnik22 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Rolnik22) #7

no myslę że ozdobników żadnych nie wpisałem... a tytuł, dla znających temat chyba wszystko mówi... poza tym myśle że będzie łatwy do znalezienia dla kogoś z podobnym problemem. Ale moge sie mylić... prosze o poprawienie...