No midi device available

(Mervilleux) #1

Witam, czy ma ktoś jakiś pomysł na odtwarzanie midi (karaoke) w windows 7? Kiedy spróbowałem uruchomić midi pojawił się komunikat: "no midi device available". Mam kartę dźwiękową nvidia hda.

(Dimatheus) #2

Hej,

A w jakim programie próbowałeś uruchomić pliczek?

Pozdrawiam,

(Mervilleux) #3

Używam vanbasco i karafuna. O ile pamiętam to w angielskiej wersji karafun2 midi chodzą, ale ten program nie jest po polsku, więc go nie używam - z zasady.

(Dimatheus) #4

Hej,

Zgadza się - wersja 2 KaraFuna jest tylko w 5 podstawowych językach, polskiego więc brak. Czy możesz pokazać na screenach zakładki z ustawień programu? Chodzi głównie o te, w których można wybrać domyśle urządzenie mapujące MIDI.

Pozdrawiam,

(Mervilleux) #5

W ustawieniach programu vanbasco mam tylko opcję “urządzenie wyjściowe midi-mapper”. W ustawieniach dźwięku nie ma wielkiego wyboru. W zaś mikserze jest tylko dwa suwaki. Zrzut ekranu z programu karafun i z programu vanbasco

Schowek01.thumb.jpg.c27439b7e868878fba16Schowek02.thumb.jpg.fa88662158ae52538dd4

(Dimatheus) #6

Hej,

Zamiast głośności głównej możesz wybrać cokolwiek innego czy niestety nie? Na drugin ze screenów zaznacz w polu Reste Mode zamiast Windows pole General Midi i daj Zastosuj. Cokolwiek to zmienia?

Pozdrawiam,

(Mervilleux) #7

Jest tylko głośność główna :slight_smile:

(Dimatheus) #8

Hej,

A co z odpowiedzią na drugie pytanie?

Najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej masz zainstalowane? Pochodzą że strony producenta czy aktualizujesz przez Windows Update?

Pozdrawiam,

(Mervilleux) #9

W drugiej opcji jest tylko “głośność główna” lub “brak”. Sterowniki (wszystkie) aktualizowałem przez program drive booster.

(Dimatheus) #10

Hej,

Spróbuj więc pobrać sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej że strony producenta płyty głównej. Jaki to dokładnie model płyty?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mervilleux) #11

Mam sterowniki ze strony producenta - innych nie ma. Jest to laptop hp, procesor i5 itd… Spróbuję jeszcze uruchomić stare sterowniki w płyty recovery, jeżeli dowiem się jak uruchomić recovery drives :slight_smile:

(Dimatheus) #12

Hej,

A wcześniej MIDI’ki działały czy nie?

Pozdrawiam,

(Mervilleux) #13

Na poprzednim laptopie tak. Ten mam od kilku tygodni :slight_smile: Więc go jeszcze nie rozpracowałem. 

(Dimatheus) #14

Hej,

A możesz podać, jak dokładnie widziana jest karta dźwiękowa w menadżerze urządzeń? Tzn. pod jaką nazwą? Może ten układ dźwiękowy nie obsługuje już plików MIDI?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mervilleux) #15

Schowek06.thumb.jpg.2285cdfac275015d6916ok

(Dimatheus) #16

Hej,

Niestety to niewiele mówi. Możesz w takim razie podać nazwę i producenta płyty głównej? Pomóc w tym może program CPU-Z bądź HWInfo.

Pozdrawiam,

(Mervilleux) #17

Według HWInfo płyta główna to Hewlett-Packard 3659.

(Dimatheus) #18

Hej,

Oki, racja, to laptop. Podaj więc jego dokładny model.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mervilleux) #19

HP Pavilion dv6-2117sa Entertainment

(Dimatheus) #20

Hej,

Spróbuj zainstalować sterowniki ze strony producenta: http://support.hp.com/pl-pl/drivers/selfservice/hp-pavilion-dv6-2100-entertainment-notebook-pc-series/4041735/model/4167796 Przede wszystkim te od dźwięku.

Pozdrawiam,

Dimatheus