No Operating system found

Po wymianie płyty głównej(na HP Vectra VL400) w komputerze już 2 razy taki komunikat pojawił. Zainstalowałem system wczoraj rano. Dziś odpalam komputer, a tu takie coś:

“No operating system found”

Co począć, co zrobić?

Poprzednio zrobiłem instalkę systemu na nowo, ale przeciez nie będę instolował codzienie systemu.

A dysk jest wkrywany w BIOS’ie??? Reset nie pomaga ??

Mogę ustawic w biosie boot z dysku twardego to pewnie jest :?

Dziwne, że wczoraj cały dzień chodził, a dziś takie buty.

Zastanawia mnie, czy to nie mogłoby być spowodowane słaba bateryjką na płycie głównej…

bios nie trzyma ustawień i pewnie zmienia kolejność bootowania

Zmieniłem baterię, ale wciąż jest to samo…mam znów formata robić?

Formata nie masz co robic bo skoro juz raz zrobiles i sie powtara o nie wiena systemu. Mam taki pomysł. Wejdz do konsoli odzyskiwania WinXp zamiast wybrac enter do instalacji do daj R.

Natepnie wpisz hasło administratora (jesli nie masz to po prostu enter)

i dalej po znaku C:\ (lub C:\Windows|) wpisujesz komende fixboot i enter to zakończeniu operacji przy nastepnym znaku zgłoszenia C:\ dajesz fixmbr i po zakończeniu operacji wpisz exit, jesli system sie nie załaduje to wejdz do konsoli odzyskiwania i wpisz jesli bedzie znak zgłoszenia C:\ to wpisz DIR i zobacz czy wyswietla Ci sie katalogi które powinny byc na dysku C:\ tzn. WIndows, program files, a jaesli jako znak zgłoszenia masz C:\Windows to wpisz tak:

cd C:\

DIR i sprawdz czy sa te katalogi, lub mozliwe ze masz poprostu wirusa boot sektora, a format go nioe usuwa poniewaz takiw wirusy najczesciej ulokowane są w sektorze MBR, czyli pierwszych 512 KB dysku

Tu jest mały problem, bo teraz nawet gdy chcę uruchomic windowsa to nie mozna, bo nie wykrywa żadnych mediów i później “Operating system not found”

Wcześniej przełożyłem dysk do swojego kompa i sformatowałem dysk i mogłem już instalować system.

Czyżbym też musiał znów formatować dysk u siebie?

Mógłbym tak zrobic,ale jak pozbyć się tego prawdopodobnie wirusa ?

witam, a na tej taśmie masz tylko twardziela czy inny napęd też jeśli tak to go odłącz, a jeśli twardziela to wywal zworkę ustawioną na master

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 19:26

nie wiem jaki masz dysk ale WD robią często takie problemy

Dysk jest Seagate na IDE 1

A napęd na IDE 2

Przyczyny:

-dysk

-taśma sygnałowa

-płyta

-zasilacz

Ewentualnie ustaw bootowanie jako pierwsze z HDD-0 lub dysk HDD-0 ma być drugi ,a pierwszy obojętnie jaki napęd.

Tak jak napisał JNJN ustaw jako First: Cd-ROM, jako Second:HDD - 0, a jako THIRD Floppy, i jesli Ci zbotuje płyta z windowsem to zróbg to co napisałem yzej o fixboot i fixmbr, jeśli sie uda to zmien po naprawie bootowanie kolejno na First: Floopy, second:HDD - 0, Third: CD-ROM

ja bym Ci doradził zostawić sam dysk na ide 1 i pozostałe napędy wypiąć / z ide 2 / i ewntualnie pobawić się zworkami tzn. master, bez zworki lub cable select jeśli to nie pomoże to 99% dysk ale to już inny temat - przede wszystkim sprawdź w biosie czy masz wszystkie napędy ustawione na auto, jeśli odpepniesz pozostałe napędy to wyeliminujesz zasilacz bo każdy napęd to ok. 20W i tak jak napisał Moderator przełóż taśmę i sprawdź / 30% uszkodzeń / moja uwaga z praktyki serwisowej

Taśma okazała się niesprawna 8)

A mozna wiedziec jak do tego doszedłes, forum to miejsce do wymiany swoich doświadczeń :):slight_smile:

1.Zmieniłem bateryjkę na nową

2.Użyłem WDClear ( na okoliczność wirusa w sektorze bootującym)

3.Założyłem mocniejszy zasilacz

Nadal nie działało, więc przełożyłem taśmę do mojego kompa…i wyszło szydło :slight_smile:

A wiec problem sprzętowy, a ja kombinowałem systemowo :):slight_smile: