No signal input

Witam! mam problem z komputerem. Jeszcze wczoraj wszystko ładnie śmigało, a dzisiaj kiedy chcialem go uruchomić to na monitorze wyswietla się NO SIGNAL INPUT czy jakos tak. Myślalem, ze to wina kabla, ale podłączyłem inny komputer i działa. Czy to może być spalona karta graficzna? I jak mogę to sprawdzić?

przełóż kartę graficzną do tego drugiego komputera i sprawdź, czy wtedy uruchomi się właściwie

Spróbuj najpierw wyjąć kartę i przedmuchać jej złącze i także złącze w płycie głównej. Na jakim złączu jest karta ? Czy wentylator na karcie się obraca ? Czy przed awarią zaobserwowany był jakiś spadek wydajności komputera ewentualnie artefakty w wymagających aplikacjach ? Rzeczywiście wygląda na jakiś problem z kartą, ale niekoniecznie musi być to wina karty… Czy masz możliwość uruchomienia innej karty graficznej w komputerze w celu dokładnej identyfikacji problemu ?

Wentylator na karcie nie działa od jakiegoś czasu. U kolegi na monitorze podpiąłem komputer pod wejscie DVI i wszystko działa więc to wina wejscia D-sub. Nie zauważyłem spadku wydajności karty i artefaktów nie było, a karty nie mogę podłączyć do drugiego komputera bo w nim mam wejście AGP. Może po prostu kupię przejściówkę z DVI na D-sub co wy na to? Chodzi mi o cos takiego http://allegro.pl/przejsciowka-dvi-i-me … 03247.html

Jeżeli wentylator na karcie nie obraca się to karta lub sam wentylator jest do wymiany i prawdopodobnie za jego sprawą coś uległo uszkodzeniu stąd nie można uruchomić komputera używając złącza D-SUB. Jeżeli karta jest oryginalnie wyposażona w wiatrak to jego nie działanie będzie powodowało przegrzewanie się karty i taka karta raczej długo nie podziała. O jaką dokładnie kartę chodzi ? Podaj dokładny model.

Karta to GF 6600-6800. Chłodzenie najprawdopodobniej zostało spalone.