No signal na monitorze - komputer działa

Mam problem dotyczacy no-signal, nie tylko ja moj znajomy ma taki sam a nie mam pomyslu jak go rozwiazac a wiec moj sprzet to:

1 x GoodRam 2GB 1333MHz CL9 ()

1 x AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/ (HDX550WFGMBOX)

1 x PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI (AX4850 512MD3-PH)

1 x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 (HD502HJ)

1 x Gigabyte MA770T-UD3 /AMD 770, DDR3 1333/ (GA-MA770T-UD3)

1 x Benq G2220HD (16:9, FullHD, 5ms, DVI) ()

1 x Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/ (RC-690-KKN1-GP)

1 x Zasilacz bequiet 500w dual rail

Wlaczam dzisiaj komputer, a tam patrze na monitorze brak obrazu i ‘no signal detected’, skladalem go 2 tyg temu, wiec nic raczej nie poszlo, ani nie zakurzylo. Moge jeszcze powiedziec ze przez pierwsze 1,5tyg uzytkowanie PC uzywalem zasilacz Chiefteca 400w i dawal rade, jednak jak odblokowalem 2 kolejne rdzenie to przy niektorych grach sie wylaczal, mysle ze to nie jest wina za slabego zasilacza. Spostrzezenia takie - podczas 2h proby uzyskania obrazu dostalem go trzy razy. Pierwszy raz - losowo, znikad pojawil sie, potem jak podlaczylem inny kabel zasilajacy a jeszcze potem jak odlaczylem wtyczke 4pin od procesora jedna. Probowalem odlaczac dvd - jednak to nic nie dawalo, nie mam juz pomyslo co z tym zrobic, takze przekladalem kabel VGA - na marne. Raz sie wlacza raz nie wiec teoretycznie wszystko ok.

Edit: takze wyciagnalem i wlozylem bateryjke od biosu, nie poskutkowalo, tez probowalem przelozyc ram w inne sloty - nie poskutkowalo

z gory dzieki,

h2m

Stary , zacznij od najprostszej rzeczy…tzn. sprawdź u kumpla ,sąsiada itp. swoja kartę grafiki… Jeżeli będzie ok ,to już masz pewność ,ze problem leży gdzie indziej - inna część Twojego kompa …inaczej to błędne koło…Zasilacz masz dobry , płytę główną też , karta grafiki solidna ale od czegoś trzeba zacząć…

P.S - czy nie miałeś wcześniej BSOD - ów?

BSOD-y byly ale to przez moje kombinacje z starym soundblasterem live 5.1 i instalacja na niego sterownikow na win7, sprawdze grafe u sasiada

Dodatkowe zasilanie do karty podłączyłeś? Może te odblokowane rdzenie coś psują? Nie muszą być w 100% sprawne.

Zasilanie podlaczylem oczywiscie, co do rdzeni to nie sadze, robilem reset CMOS i nadal to samo, jednak o dziwo, dzisiaj wlaczyl sie za pierwszym razem, zaraz go wylacze i zobaczymy jak to bedzie…

EDIT!

3x wlaczyl mi sie komp po tym jak pisalem tego posta za 4x juz nie chcial, wiec podlaczylem zasilacz tego chiefteca 400w na nim ruszyl 3x, stwierdzilem ze jak dal rade to podlaczam bequiet i tam ruszyl 2x za 3 nie chcial, cos kombinuje odlaczam wtyczke od procka jedna, nadal sie nie wlacza, potem wylaczam zasilacz na chwile, wlaczam, czekam z 30sek i pojawia sie obraz. Wiec karta graficzna czy plyta glowna wypada zeby byly uszkodzone, juz nie mam sil na to.

Zauwazylem zaleznosc ze jak mam obraz to takze wlacza sie DVD - tzn jakby ‘bootuje’ bez plyty.

Dodane 24.06.2010 (Cz) 19:45

wlozylem spowrotem tego chiefteca i wszystko sie ladnie wlacza, wina lezala prawdopodobnie w zasilaczu, co zrobic z tym bequiet? bo niby chodzi? raz na 30 razy sie wlacza, na gwarancje da rade?

Tak, gwarancja obejmuje takie paranormalne zachowania :slight_smile: Jeśli dalej ją masz to nie ma się co zastanawiać, oddaj zasilacz do serwisu.