No signal na monitorze

(system) #1

Mam problem z PC, którego nie mogę w żaden sposób rozwiązać. Może Ktoś z Was miał taki problem i już sobie z nim poradził?

Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc w tym temacie.

Po włączeniu PC ładuje się, pojawia się logo XP następnie pokazuje się na monitorze napis No Signal i monitor jest czarny. W tym czasie komputer nadal pracuje, momentami zacina się (zatrzymuje się) radiator.

Zrobiłem już coś takiego: wszedłem w tryb awaryjny (rozdzielczość była 640x480 i nie dało się jej zmniejszyć), z panelu sterowania usunąłem Nvidia display driver - zresetowałem komputer. Komputer poprawnie się załadował, wszystko było ok tylko grafika słaba, ze względu na brak sterowników. Udało mi się zmniejszyć rozdzielczość. Przez około godzinę wszystko było normalnie, pracował jak trzeba. Ściągnąłem sterowniki (NVIDIA GeForce 7300GT), zainstalowałem i trzeba było zresetować PC i od tamtej pory (od wczoraj wieczorem) nie chce się załadować, występują te same objawy, które opisałem na samym początku.

(mysz 1) #2

Możliwe ze wersja sterowników karty graficznej jest nieprawidłowa lub sterowniki są uszkodzone .

Sprawdź czy są zainstalowane sterowniki Chipsetu .

(olmeca) #3

Monitor moze nie obslugiwac aktualnie ustawionej rozdzielczosci lub odswiezania. I dlatego masz komunikat no signal.

(system) #4

robiłem zdjęcie płyty głównej i przewróciłem w tym celu kompa na bok, zrobiłem foto i postawiłem pionowo (nie robiłem żadnych gwałtownych ruchów) i ponownie włączyłem PC i ku mojemu zaskoczeniu odpalił normalnie. Tak zdarzyło się już drugi raz. Skoro odpala momentami normalnie to nie brakuje mu sterów.

Jakby gdzieś coś nie stykało (?) Przeczyściłem co można było, poodciskałem i nadal jest No signal.

Co mu jest?

Nigdy nie było z nim problemów. Na co dzień nie jest podłączony do internetu.

-- Dodane 22.01.2010 (Pt) 9:34 --

Może ktoś jeszcze spojrzy na ten temat, PC stoi już 5 dni i nie mam pomysłu co mu jest.

-- Dodane 22.01.2010 (Pt) 16:25 --

Nie wiem jak to się stało ale działa, czyli odpala normalnie. Nie ma artefaktów. Rozdzielczość taka jak powinna być.

Jest tylko jeden problem a mianowicie brak dźwięku.

Ściągnąłem sterowniki audio do płyty GA-8I915ME Series, ale nie działają.