No signal na monitorze

Witam!

Wczoraj około godziny 23 wyłączyłem komputer jak zwykle, wszystko przebiegło bez problemu.

Rano, gdy chciałem go włączyć na monitorze widziałem tylko napis “No-Signal”

Komputer wydaje 1 krótki dźwięk z biosu, co oznacza jakby wszystko było ok… tak jakby komputer się uruchamiał ale na monitorze no-signal

Sprawdzałem na innym komputerze z którego teraz piszę monitor, i działa poprawnie.

Nie mam już gwarancji (ma 2 lata) więc wolałbym uniknąć serwisu.

Proszę o podanie instrukcji jak dla laika.

Co robić?

Podzespoły komputera:

Procesor: AMD ATHLON X2 4850e

Pamięć: KINGSTON DDR2 2048 MB

Płyta główna: GIGABYTE M61

Karta graficzna: ATI RADEON HD350 512 MB

Dysk twardy: 320 GB 7200RPM 8MB SATA

Napęd CD/DVD: DVD-RW LG

Pozdrawiam

Naxter

Mi przychodzi na myśl przerwany kabel sygnałowy od monitora,to jest dziwne,bo zwykle jak jest coś więcej nie ma pojedynczego sygnału OK,trzeba by było zobaczyć napięcia na zasilaczu,może po prostu wtyczka sygnałowa się wysunęła

Przepraszam, za wprowadzenie w błąd jednak nie ma sygnału OK.

Pomyliłem się.

Więc trzeba sprawdzić napięcia na zasilaczu,jeśli w ogóle nic nie piszczy sprawdz płytę główną

Jak sprawdzić napięcia na zasilaczu, i co miałeś na myśli pisząc “sprawdź płytę główną”?

Kolega posiada miernik elektroniczny ? Ja bym sprawdził kartę graficzna, może odłącz tą na pcie i podłącz monitor do zintegrowanej karty na płycie głównej.

Niestety nie.

no to nie zmierzysz napięcia :slight_smile: patrz post wyżej.

Hmm, a jakby byl zasilacz uszkodzony to by komputer się uruchomił w ogóle?

Przełóż kartę graficzną do drugiego kompa i sprawdź czy działa monitor.

Ale jaja, wyciągnąłem i wyczyściłem ram i działa!

Dziękuje za pomoc.

Pisząc “sprawdż płytę główną” miałem na myśli,czy daje ona jakieś sygnały to tak na przyszłość,jeśli np. po wyciągnięciu karty graficznej i załączeniu masz sygnały pit tit tit o braku grafiki,to znaczy,że płyta działa,problemy z ramem w BIOSie Award to długi przerwa, to jest długi tiit,przerwa,długi tiit,jeśli nie masz sygnałów,jest zasilanie,to często oznacza,że płyta padła