"No signal" w monitorze ASUS. Czym to spowodowane?


(Xcinek) #1

Witam kumpel ma następujący problem ze sprzętem. We większości gier co jakiś czas zdarza się, że tak jakby gaśnie monitor i wyskakuje komunikat "no signal". Stacja dysków wtedy działa normalnie.

Sprzęt:

Płyta: GA-MA770-DS3 socket AM2+

Procesor: PHENOM QUAD CORE 9550 AM2+ 2,2Ghz

Ram: 2GB

Karta graficzna: PCI-E 512MB RADEON HD 3870 GDDR3 256bit

Dysk: 640gb sata

Monitor: LCD 20" ASUS VW202SR

Czego to może być wina? Komputer wczoraj był formatowany i to samo.


(Julek94) #2

wszystkie sterowniki zainstalowane? kabel sprawny? karta sie nie grzeje? jaki zasilacz?


(Wojteko10) #3

moze slabe chlodzenie karty graficznej


(Xcinek) #4

Temperatura to 36 stopni, w stresie 40. Zasilacz jakis 450 wat, nie mam mozlowosci zobaczyc marki zasilacza. sterowniki sa wszystkie


(Noculak Barbara) #5

Winna może być karta graficzna, padający zasilacz lub płyta główna. Zobacz kondensatory na mobo, czy nie są wypukłe, pożycz zasilacz od kumpla i sprawdź, jak komputer będzie się na nim zachowywał. Włóż grafikę do innego kompa i sprawdź, czy dobrze działa. Zakładam, że sprawdziłeś dokładnie podłączenie monitora z komputerem i masz aktualne dobre sterowniki do karty graficznej.


(Julek94) #6

marka zasilacza jest bardzo ważna! postaraj sie zdobyć te in formacje


(Xcinek) #7

Otworzyc komputera nie moge bo byl kupowany w calosci i ma te swoje blomby czy jakos tak.

-- Dodane 12.06.2009 (Pt) 17:45 --

Jakim programem moge zmierzyc napiecie poszczegolnych podzespolow? W everest nie wyswietla mi. i Jak bez otwierania obudowy zobaczyc marke zasilacza?


(Julek94) #8

sprawdz w informacjach o kompie(jakaś karta gwarancyjna) a programy podają często błędne napięcia wiec lepiej mierzyć samemu ewentualnie w biosie powinny być


(Noculak Barbara) #9

Jeżeli komputer był kupowany w całości i ma plomby, założę się, że w środku jest zamiast zasilacza jakiś zasilaczopodobny produkt, typu Mustang (ostatnio często pakowane do komputerów). Jeżeli tak jest najlepiej od razu oddać sprzęt do reklamacji, gdyż szybko spali płytę główną i resztę podzespołów. Kolega powinien w specyfikacji mieć podane poszczególne podzespoły komputera, w tym zasilacz. Kupował komputer na Allegro, czy w jakimś sklepie?