"No signal" w monitorze ASUS. Czym to spowodowane?

Witam kumpel ma następujący problem ze sprzętem. We większości gier co jakiś czas zdarza się, że tak jakby gaśnie monitor i wyskakuje komunikat “no signal”. Stacja dysków wtedy działa normalnie.

Sprzęt:

Płyta: GA-MA770-DS3 socket AM2+

Procesor: PHENOM QUAD CORE 9550 AM2+ 2,2Ghz

Ram: 2GB

Karta graficzna: PCI-E 512MB RADEON HD 3870 GDDR3 256bit

Dysk: 640gb sata

Monitor: LCD 20" ASUS VW202SR

Czego to może być wina? Komputer wczoraj był formatowany i to samo.

wszystkie sterowniki zainstalowane? kabel sprawny? karta sie nie grzeje? jaki zasilacz?

moze slabe chlodzenie karty graficznej

Temperatura to 36 stopni, w stresie 40. Zasilacz jakis 450 wat, nie mam mozlowosci zobaczyc marki zasilacza. sterowniki sa wszystkie

Winna może być karta graficzna, padający zasilacz lub płyta główna. Zobacz kondensatory na mobo, czy nie są wypukłe, pożycz zasilacz od kumpla i sprawdź, jak komputer będzie się na nim zachowywał. Włóż grafikę do innego kompa i sprawdź, czy dobrze działa. Zakładam, że sprawdziłeś dokładnie podłączenie monitora z komputerem i masz aktualne dobre sterowniki do karty graficznej.

marka zasilacza jest bardzo ważna! postaraj sie zdobyć te in formacje

Otworzyc komputera nie moge bo byl kupowany w calosci i ma te swoje blomby czy jakos tak.

Dodane 12.06.2009 (Pt) 17:45

Jakim programem moge zmierzyc napiecie poszczegolnych podzespolow? W everest nie wyswietla mi. i Jak bez otwierania obudowy zobaczyc marke zasilacza?

sprawdz w informacjach o kompie(jakaś karta gwarancyjna) a programy podają często błędne napięcia wiec lepiej mierzyć samemu ewentualnie w biosie powinny być

Jeżeli komputer był kupowany w całości i ma plomby, założę się, że w środku jest zamiast zasilacza jakiś zasilaczopodobny produkt, typu Mustang (ostatnio często pakowane do komputerów). Jeżeli tak jest najlepiej od razu oddać sprzęt do reklamacji, gdyż szybko spali płytę główną i resztę podzespołów. Kolega powinien w specyfikacji mieć podane poszczególne podzespoły komputera, w tym zasilacz. Kupował komputer na Allegro, czy w jakimś sklepie?