"NoActiveDesktopChanges" w REJESTRZE wartość powinna być 1 czy 0?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

 

 

NoActiveDesktopChanges

 

w REJESTRZE(register) wartość powinna być 1 czy 0 ?

Cześć,

 

Wartość domyślna to 1.

To dlaczego program Adware Away pokazuje mi to:

 

http://112.imagebam.com/download/WzFOWNbsd4PjiKYGBxE_QQ/34307/343061313/xcscsc.png

 

Malware Name: “Bad system setting?” Domyślne było 1

 

Skanowałem silnymi skanerami (innymi) i nic nie wykryło oprócz właśnie tego programu…

Cześć,

 

Nie korzystam z takich wynalazków, więc nie wiem, a skanując system np. programem Malwarebytes żadnych podejrzanych wyników nie widać.

Sprawdzałem Sophos Anti-Rootkit, EMSISOFT Emergency KIT, Malwarebytes Anti Malware & Anti-Rootkit, Emsisoft Anti-Malware, Bitdefender Antivirus 2015, Kaspersky Scan, Eset Smart Security 7 - nie wykrywa nic szkodliwego…

Owszem wcześniej miałem Rootkita ale usunąłem i może on coś zmienił w rejestrze…

Cześć,

 

Skoro tak dużo programów nie wykrywa nic szkodliwego to znaczy, że wszystko jest w porządku.

A jeżeli dalej masz jakieś podejrzenia, czy system jest czysty, załóż temat w dziale Bezpieczeństwo, wstaw niezbędne logi (informację znajdziesz w przyklejonych tematach w dziale Bezpieczeństwo) i poczekaj, aż ktoś je przeanalizuje.

rgabrysiak - musi być koniecznie Farbar Recovery Scan Tool?

 

Ten program na mojej konfiguracji - nie działa - podczas skanowania mam awarię Systemu (Czarny Ekran Śmierci z migającym kursorem).

Może u innych działa ale jest w konflikcie z moim sprzętem (np. dyski, grafika, procesor itp.)  ale domyślam się, że ulega awarii “jądro systemu KERNEL” - a to jest już poważniejszy błąd…

Wolę nie ryzykować kolejny raz…

Zaproponuj coś innego…

Cześć,

 

Ekspertem od logów i tego typu programów nigdy nie byłem i nie jestem więc nie chcę nikogo wprowadzić w błąd, ale spróbowałbym skorzystać z w/w programu w trybie awaryjnym.

Czy takie coś zadziała nie wiem.