Noctua NH-U9B - wysokie temperatury

(Zelazkom) #1

Witam,

Niedawno zakupiłem (podobno świetny) cooler Noctua NH-U9B. Po 2 minutach prostego testu Prime95 (bez OC, zestaw jak w podpisie) temperatury CPU przekroczyły 90*C. Zamieszczam widok ekranu z HWMonitor.

Co o tym myślicie? Dodam, że cooler na pewno zamontowany prawidłowo. Przykręcony solidnie, ani drgnie. Procesor został wyczyszczony ze starej pasty, po czym dokładnie rozprowadziłem pastę z zestawu (NT-H1).

t8gt.png

Uploaded with ImageShack.us

(falcon89) #2

Z jaką prędkością działał wentylator na procesorze pod obciążeniem?

Czy w obudowie jest dobry przepływ powietrza?

-- Dodane 09.11.2013 (So) 15:33 --

Jak ustawiony jest cooler w obudowie (skierowany do tyłu czy do góry)?

(Zelazkom) #3

Wentylator coolera działa ze stałą prędkością 1300RPM. Obudowa to Corsair Graphite 600T. Przepływ tak jak na rysunku poniżej.

glwl.png

Uploaded with ImageShack.us

(falcon89) #4

Spróbuj na razie zmienić miejsca wentylatorów.

Wentylator na chłodzeniu załóż tak by dmuchał na blok (zamontuj przed blokiem patrząc po kierunku przepływu powietrza).

Wentylator na górze obudowy przenieś nad chłodzenie.

-- Dodane 09.11.2013 (So) 16:13 --

Jeśli nie używasz to wyciągnij koszyk na dyski.

(Zelazkom) #5

Dzięki za odpowiedzi. Używam tylko jednego koszyka na dyski, dodatkowo jest on przeniesiony - tak jak na tym zdjęciu: http://www.overclockers.com/forums/atta ... 1319526930

Dla testów założyłem drugi wentylator z zestawu (

(Atronics) #6

a ile i jak nałożyłeś pasty ?

pytam bo mam większego brata tej 9-tki

(Zelazkom) #7

Nałożyłem na środek małą ilość (wielkości ziarnka ryżu) i rozprowadziłem dokładnie plastikowym biletem miesięcznym :wink: na całą powierzchnię procesora.

(Atronics) #8

to załóż jeszcze tak

oba te wentylatory ,mają dmuchać w tył obudowy,

a pasty daj taki właśnie ciapek na środku procka i nic nie rozsmarowuj ,po prostu dociśnij chłodzeniem

na opakowaniu od pasty nawet masz jak nakładać

(Zelazkom) #9

Tylko problem jest taki, że przy pionowym ustawieniu radiatora nie dam rady zainstalować obydwu wentylatorów. Sloty na RAM są za blisko socketu procesora.

Edit: Czy warto próbować montować jeszcze raz, na pionowo z jednym wentylatorem?

Może jeszcze ktoś inny miał podobny problem z temperaturami? Tak z ciekawości, jakie Ty masz temp. w wersji 120mm ?

(Atronics) #10

daj tę zapinkę co trzyma wentylator o jeden punkt wyżej

po prostu podnieś mocowanie wentylatora