NOD 32 a firewall

Witam,

Dokonałem dziś zakupu programu NOD 32. Zastanawiam się czy jest potrzeba instalowania dodatkowo firewalla. Sprzedawca w sklepie twierdził że nie ale jak wiadomo oni zachwalają wszystko co mają - byleby sprzedać :slight_smile: Jeśli potrzebny firewall to jaki? Najlepiej darmowy :wink:

Niech ktoś doradzi.

Z góry dziękuje!

Sebatian

Nod32 to antywirus, powinieneś zainstalować firewalla, to 2 zupełnie różne programy.

Antywirus ten nie posiada wbudowanego ,ogieńka’’ więc lepiej zainwestować np. w outpost’a , z którym nod współpracuje doskonale.

Zestaw zalecany przez dystrybutora noda na Polskę:

http://wirusy.sell.pl/products.php?category=1029

Comodo Firewall w testach porównawczych jest na poziomie Outpost Firewall,a w niektórych go nawet wyprzedza,i jest za darmo. =D> http://www.personalfirewall.comodo.com/

Kerio + Nod32 to naprawde idealne zestawienie.

właśnie ściągnąłem Kerio i … to chyba jednak nie jest darmowy program :frowning: Pisze ze jest to wersja 30-dniowa :frowning:

Szkoda,że nie przeczytałeś opisu programu :mrgreen:

takich jełopów jest na pęczki. Skończył informe zaocznie i stoi po znajomości bez pojęcia.

Najlepszy darmowy to Zone Alarm. Z Kerio są problemy np. zawieszanie sie przy blokowaniu programów

Jesli nie masz firewalla na serwerze sieciowym o ile jesteś w sieci LAN lub WAN to raczej sobie zainstaluj Firewalla Kerio to dobry wybór :slight_smile: ale polecam bardziej Zone Alarm :slight_smile:

Ale ogólnie nod pocześci też chroni cię podczas odwiedzania stron www o ile włączyłes taka opcje jak Monitor internetowy IMON :slight_smile: