Nod 32

Mam pełną wersje noda i aktualizacje mam dopiero z 6 kwietnia 2006 :frowning: czego tak się dzieje?? Wcześniej aktualizacja była co 1 dzień, a teraz to nawet ręcznie sie nie da go zauktualizować :cry: Pomóżcie PLZ!!

A pojawia się jakiś błąd podczas aktualizacji :?: W firewallu pozwoliłeś się aktualizować nodowi :?:

(btw : ja mam bazę z dzisiaj 16 kwietnia) :shock:

Z tego co pamiętam w Nod32 mozna wybrać jeden z kilku serwerów do aktualizcja .W opcjach aktualizacja była chyba odpowiednia zakładka i tam można było wybrać sobie serwer.

Właśnie nic sie nie pojawia. W firewallu jest odblokowany

Złączono Posta : 16.05.2006 (Wto) 16:40

Próbowalem zmieniać serwer ale nic to nie dało :frowning:

Złączono Posta : 16.05.2006 (Wto) 16:43

Wcześniej bylo normalnie, a teraz jakoś nie chce się aktualizować.

A jakie są objawy jak klikniesz Aktualizuj teraz - program się zawiesza, działa dalej ?? Może inny złośliwy “program” ( :mrgreen: ) blokuje aktualizację noda :?: Sytem czysty :?:

Może daj log z Hijacka, przeskanuj system jakimś skanerem online …

System chyba czysty - skanowłem ad-aware i właśnie nodem. Jak daje aktualizuj teraz to się wszystko odświerza i dalej jest 2006-04-06 ;(

Złączono Posta : 16.05.2006 (Wto) 16:59

Czyli zaczyna pobierać definicje czy nie ?? z tego co piszesz wnioskuję że def. się ściągają ale mają starą datę … :hmmm:

dzień dzisiejszy to 16 maja :stuck_out_tongue_winking_eye:

wyłącz i ponownie uruchom aktualizacje :stuck_out_tongue_winking_eye:

Definicja się nie ściąga tylko wszystko z aktualizacji znika i się pojawia to co bylo wcześniej czyli 2006-04-06

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku (w razie problemów z usuwaniem plików użyj narzędzia KillBox ):

Jeżeli nie masz już Słownik LING , to skasuj też te wpisy:

u mnie data ostatniej aktualizacji to 30 marzec a jak kliknę aktualizuj teraz to pisze że aktualizacja nie jest wymagana

Ale te wpisy mam usunąć hijackiem czy w trybie awaryjnym(jak w trybie awaryjnym to jak to zrobić??)??

a jaką macie wersję bazy wirusów??

ja mam1.1461

Złączono Posta : 16.05.2006 (Wto) 18:07

w awaryjnym f8 podczas startu systemu

Wyłączasz przywracanie systemu:

Włączasz tryb awaryjny:

Odpalasz Hijacka --> do a system scan only i zaznaczasz wpisy:

i klikasz na dole “fix checked” :slight_smile:

Uruchamiasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\Documents and Settings\Kamil\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\63be30ec.exe

C:\WINDOWS\system32\63be30ec.exe

Klikasz X i restart kompa (restart dopiero po usunięciu ostatniego pliku) :slight_smile:

kluzoluzo wywalasz Hijackiem ale w trybie awaryjnym :slight_smile:

ok. ja mam 1.1475

kluzoluzo działa już :?: czy jak … 1.1541 ja mam taką wersję …

Ostatnia baza ma sygnaturę 1.1541 i datowana jest na 16 maja 2006.

W panelu “ustawienia aktualizacji” wybierz w polu >lokalizacja< - “serwer” ustawienie: .

Jeżeli i to nie pomoże, a masz wersję opłaconą, to pilnie zaalarmuj serwisantów: mail masz na licencji, ewentualnie - proszę: postmaster@dagma.net.pl

A musze to w trybie awaryjnym?? Właczyłem tryb awaryjny i mi sie komputer zrestartowal po zalogowaniu.

Złączono Posta : 16.05.2006 (Wto) 17:34

Usunąłem te wpisy, które miałem usunąć, zrestartowałem kompa i dalej nie chce sie aktualizować :confused:

Złączono Posta : 16.05.2006 (Wto) 17:40

Jusz sobie poradziłem :slight_smile: Dałem tam gdzie sa serwery to dalem automatycznie wszytko dziala THX za pomoc pozdro 4 all

Tak trudno wejśc i sprawdzić:

http://www.nod32.pl/home/