Nod blokuje pobieranie różnych programów instalacyjnych

Witam, mam problem z pobraniem oprogramowania na stronie dobreprogramy. Antywirus Nod 32 blokuje je jako potencjalne zagrożenie.

Jak to rozwiązać ?

Pozdrawiam

Czy pobierasz przez asystenta?

Dodane 16.12.2012 (N) 16:51

Kliknij w link bezpośrednio (po prawej stronie).

Pobieram przez przeglądarkę - firefox. Do tej pory nie miałem z tym problemów

U mnie Nod również informuje o potencjalnym zagrożeniu.

Dodane 16.12.2012 (N) 17:20

Pobieraj klikają w link bezpośredni (zaznaczone czerwoną ramką).Klikaj przycisk 32bit lub 64bit zależnie jaki masz system operacyjny

Screen_Shot031.jpg

Dwie kwestie:

  1. Menadżer pobierania wcale nie ułatwia sprawy i robi tylko niepotrzebne zamieszanie i generuje dodatkowe problemy. To poroniony pomysł Redakcji DP, oczywiście związany z akcją promocyjno-reklamową antywirusa AVG.

  2. Ja miałem kiedyś problem z pobieraniem plików z internetu, kiedy NOD32 nie miał aktualnej bazy wirusów (stara instalka, nie zdążył się zaktualizować) - to było w wersji 4.0 - uaktualnienie lub przejście na wersję 5.x pomogło.

Mam najnowszą wersję Noda (a raczej 5.2.9.12 i aktualne bazy wir) i u mnie też woła o potencjalnym zagrożeniu.

Zakładając, że pobierany plik/program jest bezpieczny i rzeczywiście nie zawiera wirusów (czasami jako szkodliwe oprogramowanie antywirusy meldują różne dodatki - adware - instalowane razem z daną aplikacją - które to dodatki można na szczęście odhaczyć i nie instalować - np. Ask.com Toolbar, itp.), można w NODzie czasowo wyłączyć ochronę, a w tym czasie pobrać i zainstalować dany program.

Dzięki falcon89, problem rozwiązany przy pobieraniu bezpośrednio. Pozdrawiam

Temat z mojej strony zamknięty.