Nod32 i IMON

Pare dni temu wyslalam log do sprawdzenia,otrzymalam jedna odp.widocznie byl ok.Nie podobalo mi sie dzialanie kompa,problemy z poczta i w ogole czulam,ze cos jest nie tak jak powinno.Przeskanowalam Nodem i wykryl Win32/Bagle.Bi- nie mogl usunac,zrobilam to sama wywalajac znaleziony folder.Zauwazylam teraz,ze moduł IMON jest wylaczony i zdarzylo sie to juz pare razy.Co powoduje to wylaczanie?Modul skanuje poczte,czy w zwiazku z tym ten ZIP z robakiem znalazl sie tam razem z nia?-niczego nie sciagalam.Ostatnio mam mase spamu z Yahoo,uzywalam Milo Spam Killer ale go wywalilam bo nie dawalo sie przywrocic poczty,ktora uznawal za spam a byla ok.Spamihilator kompletnie mi uniemozliwil korzystanie z poczty w Operze i juz nie wiem jaki program antyspamowy zainstalowac(najlepiej w j.polskim)-jesli ktos ma jakis ok i sprawdzony,to prosze o namiary.

Czas Moduł Obiekt Nazwa Wirus Czynność Użytkownik Informacje

2005-09-13 11:28:46 AMON zbiór C:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\AAWTMP\C5365390\32D546\price.cpl Win32/Bagle.BI robak Kwarantanna - usunięty JAGODA\Administrator Zdarzenie miało miejsce podczas próby tworzenia nowego zbioru przez program: C:\Program Files\Lavasoft\Ad-Aware SE Personal\Ad-Aware.exe. Zbiór został przeniesiony do kwarantanny.

To wpis z dziennika Noda-wczesniej skanowalam Ad-Aware.

Jaki problem, zastartuj do trybu awaryjnego i oczyść TEMP

C:\DOCUME~1\ADMINI~1\USTAWI~1\Temp\ i wszystko masz usunąć

Usunelam wczesniej,pytalam co powoduje samoistne wylaczanie sie modulu IMON?Co do temp to usuwam na biezaco ale siedza tam ostatnio 3 pliki,ktore nie chca sie usunac,nie wiem wiec, czy korzystaja z nich jakies programy i musza tam byc,czy jednak moge je wywalic mimo ich oporu?

hmmm. U mnie dzialo sie tak na początku, po zlapaniu TrojanaDownloader-a, i dopiero wywalenie jego pozostalosci w trybie awaryjnym dalo powodzenie.

Wywal w awaryjnym, nie przejmuj sie wlasnie moga byc to resztki trojana :slight_smile: