Nod32 nie wykrywa wirusów z któymi radzi sobie Mks

Witam.Niedawno komp zaczął się dziwnie zachowywać,Wyskakiwały okna z brzydkimi reklamami :stuck_out_tongue: i ogólnie komp się mulił.Zapuściłem skan Nodem32 i nic nie wykrył.Trochę mu nie wierzyłem i zapuściłem skan online mks_vir i wykrył 4 konie trojanskie.Czy nod32 ma cieńką skuteczność bo wszyscy go chwalą a u mnie nie poradził sobie z normalnymi wirusami.Co o tym sądzicie?Czy nod32 ma słabą skuteczność czy mks usunął pliki które nie są wirusami?

skaner mks czesto daje fałszywe alarmy!!

MKS jak i Arcavir przy Wysokiej Heurystyce wyrzucają fałszywe alarmy,sam wiem,bo skanowałem MKSe-sem i ArcąMicroScan

Możliwe jest też to, że nie zaktualizowałeś bazy danej wirusów.

na pewno były aktualne zreszta nod32 sam sie aktualizuje :lol:

Skanery online raczej nie mają funkcji przenoszenia do kwarantanny ,dlatego podejrzane pliki przed ewentualnym usunięciem powinno się sprawdzać choćby tutaj:

http://www.virustotal.com/pl/

A co do Noda miałem go na okres próbny i dwukrotnie mnie zawiódł ,raz po zmianie ustawień w zaporze ta wyłączyła się definitywnie a drugi raz gdy ustawiłem w nim hasło to wyłączył się całkowicie, w jednym i drugim przypadku brak było jakiegokolwiek powiadomienia .

NOD jest bardzo dobrym antywirusem. Jeżeli chcesz przeskanować komputer to przeskanuj sobie skanerem online Kasperskiego.

http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html. Do tego polecam jeszcze skan programem antyspyware np. Ad-aware. Wg mnie masz jakieś spyware na dysku skoro wyskakują ci reklamy. Programy antywirusowe nie są skonstruowane pod kątem usuwania spyware.