Node.js, brak dostępu

Witam mam następujący , problem , posiadam swój własny serwer , na którym mam postawionego nodejs. Bawię się w aplikacje czat na android . Wykorzystałem do tego https://socket.io/ , niby udało się wszystko poprawnie zainstalować , lecz problem leży w tym , że przy próbie wejścia na czat , nie ważne czy z poziomu aplikacji , czy strony , ja mogę wejść , ale inni użytkownicy z poza sieci lokalnej już nie. Na tym samym serwerze , mam ownclouda i inne rzeczy i to ładnie pięknie wychodzi w świat więc wina lezy gdzies po stronie nodejs, że nie puszcza ruchu w świat. Port 3000 odblokowałem , na routerze i nic , nie działa tylko strona serwer z czatem 123344:3000 , tylko mi ta strona działa, co jest dziwne , patrzałem iptables , tam również dodałem port 3000 lecz tylko ja mogę wejść na czat inni dostają po prostu błąd połączenia szukam i szukam lecz nic mądrego nie udało mi się jak narazie wymyśleć, skoro inne strony na tym serwerze nie mają problemu z dostepem do sieci zewnętrznej,

Domyślnie nodejs nasłuchuje na adresie 127.0.0.1. Trzeba ustawić nasłuch na 0.0.0.0
Tutaj instrukcja.