Nokia 108 biały ekran po włączeniu


(daniel06) #1

Witam. Znajoma dała mi do zobaczenia Nokie 108. Otóż po włączeniu pokazuje się tylko wyłącznie biały ekran i nic dalej. Czyżby wyświetlacz czy soft? Co najlepsze po rozkręceniu nie widać na płycie głównej żadnych błędów. Taśma wyświetlacza też wydaje się być w porządku. Od czego zacząć?


(Veers) #2

Biorąc pod uwagę koszty (wszelkie) - zacząłbym od wzięcia szerokiego rozmachu i pchnięciu telefonu po długiej parabolicznej w kierunku kosza (oczywiście wcześniej usuwając kartę SIM która jeszcze może się przydać). Następnie po ocenie skuteczności trafienia, zabrałbym Bilet Narodowego Banku Polskiego z podobizną Kazimierza Wielkiego, i zainwestował w najbardziej skuteczną naprawę: przez wymianę.


(Longhorn2009) #3

Nowsze nokie są tak delikatne (mówie np. o modelu C2) że wystarczy upadek nawet z niezbyt dużej wysokości aby wystąpiły tego typu objawy. Soft możesz próbować wgrać, pytanie czy znajdziesz go pod ten model. Możesz sprawdzić program Lumia Software Recovery Tool.


(daniel06) #4

Tylko z tego co widzę ta Nokia nie posiada portu USB. :confused: Czy to może być też wina wyświetlacza?


(rubin714p) #5

Moze być wina wyświetlacza i może  być wina softu .Soft moze spróbować wgrać sam .Kabelek usb lutujesz jak na foto. Możesz spróbować tym programem http://www.4shared.com/zip/MvApNY0tce/INFINITY_BEST_207_CRACK.html a softu szukaj sam :).

 


(daniel06) #6

Bardzo dziękuję za radę. A w razie gdy soft się nie sprawdzi? Z tego co wiem to wyświetlacz nie jest wpinany więc nie za bardzo wiem czy jest na zasadzie Plug Play. Raczej nie. Jest możliwość wgl. go wymienić? Szukałem na serwisach i portalach aukcyjnych w kraju i nic z tego. :confused:


(rubin714p) #7

Wyswieltalcz można wlutować ,tak samoma Nokia C1-01 chyba o ile dobrze pamiętam:). Tu masz soft http://chomikuj.pl/tommiki22/FLASHE/nokia/108/RM944_059S7N8+pl.+sw+20.06.11


(daniel06) #8

Soft wgrany od nowa! Dziękuję za pomoc! Temat do zamknięcia!