Nokia 2700 classic z Ery a simlock - jest czy nie ma?

Witam,

Z tego co wiem Era od stycznia tego roku sprzedaje/rozdaje już tylko telefony bez blokady sim, a te które mają można za darmo u nich odblokować.

Dlaczego zatem, na allegro, w aukcjach telefonów choćby Nokia 2700 classic, część z nich ma simlocka a część nie? Czy to wystawiający aukcje błędnie zakładają że jest blokada sim czy to jakieś mieszane serie są? I druga sprawa, czy ew. zdjęcie simlocka w Erze dla tel. kupione po styczniu tego roku jest bezproblemowe? Podobny manewr wykonuje Play i tam robią to od ręki i bez problemu, sam sprawdzałem :slight_smile: a jak to w Erze wygląda?

Hm, szukając zupełnie czegoś innego na temat tego telefonu ( Nokia 2700 ), trafiłem na Twój post. Telefon zakupiłem/dostałem ( no bo za 1zł… ) dwa dni temu. Po przeczytaniu Twojego posta z ciekawości sprawdziłem - włożyłem w aparat prepaida Orange’a - i… działa. Czyli tak jakby simlocka nie było. Jest wysoce prawdopodobne, że wystawiajacy na allegro, twierdzacy, że simlok Ery jest, nie maja pojęcia, ze jednak go nie ma. Być może już w momencie zakupu są wprowadzani w bład przez źle przygotowanych sprzedawców. Biorąc ten aparat w salonie Ery też zostałem wprowadzony w błąd, co prawda sprawa dotyczyła karty pamięci, ale jest - wypisz wymaluj - adekwatna do sytuacji, gdy sprzedający nie ma wiedzy, co sprzedaje ( czyli np. czy aparat ma simlock’a, czy nie ). Ja, zanim zakupiłem telefon, w kilku salonach Ery na pytanie, czy w zestawie jest karta pamięci, otrzymywałem odpowiedź że NIE [-X . Co więcej, na pytanie, jako to jest, że Nokia, jako producent tego modelu standartowo dołacza 1GB karte, a w salonie jej już nie ma, nikt nie umiał mi odpowiedzieć! Ba, wręcz jeden z konsultantów posunął sie do stwierdzenia, że “no ale karty nie są teraz takie drogie, więc można dokupić oddzielnie”, nie rozumiejąc najwyrażniej, ze nie o to chodzi, że można ją dokupić, tylko o to, że jeżeli “po drodze” znikaja, a potem są sprzedawane oddzielnie, to poprostu jest złodziejstwo/przestępstwo - jak by nie było - czyn karalny ( gdyby to się okazało prawdą)! No ale po kilku rozmowach, zdecydowałem się już wziąść ten aparat ( OK, dokupie sobie karte, niech strace… ). A tu w domu miła niespodzianka, potwierdzająca niewiedze ( akurat dla mnie/nas,kupujacych lepjej ) ludzi pracujących w salonach - w aparacie tkwi sobie jak by nigdy nic… 1GB karta pamięci:). Gorzej, jeśli co niektórzy bardziej rozgarnięci sprzedawcy w salonach wyczują, co jest grane, i bazując na niewiedzy klijentów, beda wyciągać karty i sprzedawać je na lewo… A WIĘC, SPRAWDZAJCIE LUDZIE OPISY WYPOSARZENIA SPRZETU!!!

Hej! Przeczytałam twojego posta na temat simlocka w nokii 2700 i sprawdziłam, rzeczywiście simlocka nie ma. Tylko mam jeszcze takie małe pytanie… Jeżeli telefon jest na gwarancji,a po włożeniu innej karty z innej sieci ta gwarancja się automatycznie anuluje jak było to kiedyś? Jeżeli ktoś wie proszę pisać! Liczę na szybką odpowiedź! :slight_smile: