Nokia 2710 navigator- problem z długością sms ze 160 na 70

Witam mam pewien problem :frowning: kiedy pisze polskie znaki w moim telefonie (nokia 2710 navigator) długość SMS zmniejsza mi sie z 160 znaków do 70. Czytałem o tym i dowiedziałem się że ma to związek z UNICODE i przeczytałem jeszcze że można włączyć jakiś uproszczony język pisania i wtedy problem znika lecz nie moge ego znaleźć na moim telefonie prosze o pomoc !

A nie chodzi tu poprostu o polskie znaki?

Nie używaj ich wcale

Jeżeli nie chcesz używać polskich znaków to gdy wejdziesz w: Wiadomości -> Opcje -> Ustawienia -> Wiadomości SMS -> Kodowanie Znaków wybierz “Uproszczona obsługa”. Do dyspozycji będziesz miał 160 znaków, a “polskie znaki” takie jak np. ą będą automatycznie zmieniane na a.

weszłem w ustawienia wiadomości i mam 4 rubryki: ustawienia ogólne,wiadomości sms, wiadomości mms i miadomosci sieciowe i nigdzie nie ma uproszczona obsługa ;/

A wiadomościach sms powinno być coś jak kodowanie czy coś.

Jak nie to napisz co jest dostępne w “Wiadomości sms”

kiedy weszłem w wiadomość sms to mam tam takie rubryki : język tekstu i tam są rużne języki np polski i angielski , potem jest dodaj odbiorce , autotekst dalej zmień na mms i opuść edytor :lol: i szukałem wszędzie i nic nie ma ale poczytałem troche w instrukcji i tam pisało że nie w każdym modelu telefonu można to wyłączyć/uprościć ale nie było napisane że akurat w tym modelu tego nie idzie zrobic :!:

Dodane 30.12.2010 (Cz) 21:42

ach i dodam jeszcze że rozmawiałem z kuzynem i on twierdzi że miał kiedyś taki problem i wpisał jakiś kod czy zainstalował program i wszystko dobrze mu działa ;/ może isć w tym kierunku ? szukałem w google i nic nie znalazłem ale może wy coś znajdziecie :slight_smile: ![-o<