Nokia 300 pamięć na wiadomości nie gotowa

Witam. Jestem posiadaczem Nokii Asha 300 (RM 781). Gdy chcę wejść w obojętnie jaką opcję wiadomości wyświetla się komunikat “Pamięć na wiadomości nie gotowa”. Niestety nie mam bladego pojęcia dlaczego tak się poczyniło. Przypuszczam, że to wina softu …

 

  1. W jaki sposób mogę zainstalować nowy soft ? Proszę o jakiś odpowiedni do tego program oraz instrukcję co i jak i oczywiście skąd mogę pobrać ten soft.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Są 2 oficjalne sposoby pobrania i aktualizacji oprogramowania telefonu; 1. bezprzewodowo (OTA) - przez opcję dostępną w telefonie i 2. przez komputer za pomocą programu Nokia Suite. Więcej o tym jak zaktualizować soft tymi metodami przeczytasz po kliknięciu w ten link:

http://www.nokia.com/pl-pl/pomoc/asha-software-update/.

 

W przypadku aktualizacji 1 sposobem, czyli bezprzewodowo, lepiej korzystać z sieci Wi-Fi lub wykupić jakiś większy pakiet MB (coś około 100 - 200 MB powinno wystarczyć), bo bez tego operator nieźle może nas skasować z konta za korzystanie z transmisji danych  :wink: W przypadku aktualizacji przez Nokia Suite, szczególnie należy uważać na to, by nie odłączać kabla USB podczas przeprowadzania aktualizacji i w tym czasie nie robić nic na telefonie, jeśli nie będziemy o to poproszeni.

 

A ogólnie w obu przypadkach najlepiej przed aktualizacją zastosować się do tego, co piszą na dole strony do której podałem link:

 

Ja jednak proponowałbym wgrać soft na nowo bo to różni się od aktualizacji. Soft pobrać z http://www.mrcrab.net/nokia.html  po numerze RM. i za pomocą tego  http://www.4shared.com/zip/loauuZsz/InfinityBox_FREE_BEST_v151.html wgrać.:slight_smile:  

Kolego rubin714p mam pytanka : 

  1. Aby dokonać wgrania od nowa softu potrzebuje jakiś dodatkowych sterowników ? Czy wystarczą te co są instalowane przy podpięciu pod USB ?

  2. Rozumiem, że mam pobrać te wszystkie pliki softu i wrzucić je do folderu nowo utworzonego ? 

  3. Dasz jakąś instrukcję jak ten program obsłużyć ? :slight_smile:

 

Dziękuję .

Proszę. Na dysku systemowym u mnie jest to C tworzysz folder w program files>nokia>phoenix>products>rm i tu wpisuje się RM swojego telefonu np:Dla Nokia 6500 s RM-240 i tu wrzucamy pliki z softem.Co do sterowników powinny wystarczyc te które zainstalują sie przy podłączeniu tel.Można też zainstalować program Phoenix który sam utworzy wszystko na dysku z wyjątkiem RM.Teraz odpalasz program do którego podałem link.Zakładka “flashing” .Jeślisz masz pobrane wszystkie pliki z softu to program sam ułoży je w odpowiednie okienka.Jeśli masz tylk  pliki mcu,ppm i cnt to sam wskazujesz lokalizacje.Można zaznaczyć dead mode i wtedy wgrywasz soft na wylaczonym tel, ale nie musisz zaznaczac mozna fleszowac na wlaczonym.Na dole flash mode setting -fullflash.Select model wybierasz RM swojego fona .I mozna wcisnac czerowne FLASH.I czekać aż program zakończy prace o ile dobrze pamiętam to komunikatem DONE.

Dzięki. Otóż na obecnym telefonie (z wersją RM 871 v7.57) wgrałem wersję softu (RM 781 V.65) Wszystko pięknie ładnie. Lecz ta wersja softu nie posiada polskiego menu. Znalazłem soft (RM 871 v.57) z polskim menu. Lecz po wgraniu, wystąpił pewien problem… Po włączeniu telefon migał na biało podczas włączenia i się po chwili wyłączał. Odcegliłem Nokię poprzez użycie Dedmode (wersją v.65). Lecz mam pytanie w jaki sposób mogę zainstalować niższą wersję softu tak aby prawidłowo działała ??

 

Jeszcze raz dziękuję rubin714p.

Jak chcesz zabić telefon to zaniżaj soft:).Wgrywa się albo te samą wersje albo wyższą. RM-871 to Nokia 113 a ty piszesz ,że masz Nokia Asha 300 .Więc co kombinujesz? Najwyższy soft z jęz.polskim dla Nokia Asha 300 to RM-781 VAR EURO-B RO VODA SL GRAPHITE Nokia 300 v7.57.Możesz wgrać każdy soft z EuroB-tam jest jęz.polski.