Nokia 301 DualSIM - warto ją kupić? Jest coś lepszego?


(Rafcioś) #1

Przymierzam się do zakupu nowego telefonu, ponieważ, mimo że wytrzymały i mi wystarczający, mój stary (bodajże 8-letni) Samsung SGH-J700 (http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/sghj700/) już nie spełnia do końca swoich zadań (zaledwie 12 MB wbudowanej pamięci, możliwość rozszerzenia kartą microSD tylko do 2 GB, szwankować zaczyna wysyłanie SMS-ów), choć wciąż da się z niego korzystać. W związku z tym "na oku" mam Nokię 301 DualSIM (http://allegro.pl/nokia-301-dual-sim-bl ... 41152.html). Chodzi mi głównie o to, żeby telefon miał, oprócz podstawowych możliwości, przyzwoity aparat, przyzwoitą rozdzielczość ekranu, przyzwoitą ilość pamięci, wytrzymałość i odporność na upadki , przyzwoitą długość pracy na baterii , DualSIM , radio i możliwość grania w gry. Jestem gotowy wydać 300-350 zł. No i tutaj powstają dwa pytania: czy Nokia 301 DualSIM będzie dobrym wyborem, i, jeśli nie, to co nim będzie, jeśli chodzi o ten segment cenowy?


(Kafuk) #2

W tej cenie naprawdę mocny telefon, to Evolve GLADIATOR RG250 :wink:


(Dimatheus) #3

Rafcioś , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Rafcioś) #4

@Dimatheus

Poprawione.

@kafuk

(Dane czerpię stąd: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/evolve/rg … iator.html)

Aha, zaszła mała pomyłka i rozbieżność, podałem linka do aukcji wersji DualSIM, ale napisałem, że chodzi o zwykłą 301… Chodziło mi o wersję DualSIM, zaraz poprawię tytuł i pierwszego posta.

No dobra, jest pancerny, ale czy ma coś poza tym, z tych cech, jakie wymieniłem? OK, ma jeszcze radio, rozdzielczość taką samą, DualSIM (tego nie pisałem, ale uważam za ważne, poprawię)… A dalej już same wady: bliżej nieokreślony aparat, brak 3G (!), słabą, jak na dolną półkę, baterię, niewiadomą pamięć i równie tajemniczy poziom możliwości jej rozszerzenia, brak javy (!). A jest droższy (http://allegro.pl/nowy-evolve-gladiator … 31328.html)! A pancerność nie wynagradza wszystkiego, nie mam zamiaru chodzić z nim w tropiki i zrzucać z 3 piętra…


(Tymon7608) #5

Z takim budżetem raczej wszystkich oczekiwań nie zaspokoisz. Musisz wybrać co z wymienionych rzeczy jest dla Ciebie najistotniejsze i tak ograniczyć wybór. Ta nokia nie wygląda źle, jeśli nie zamierzasz telefonem rzucać ani nie masz przesadnie trudnych warunków pracy, to bardzo pancerny telefon Ci nie potrzebny. Jeśli jest inaczej, to coś kosztem czegoś, może z 3G warto zrezygnować, a w zamian mieć naprawdę solidny sprzęt.