NOKIA 3110C padł soft - odzyskanie danych

Witam Serdecznie,

wczoraj rano się obudziłem i ku mojemu zdziwieniu mój telefon (NOKIA 3110c), był wyłączony.

Pomimo tego, że bateria została wcześniej naładowana w pełni i jest w 100% sprawna.

Zatem postanowiłem uruchomić telefon, wcisnąłem przycisk zasilania, pojawił się tradycyjnie wspaniały napis “NOKIA”,

następnie biały ekran z zieloną bateryjką i na tym się kończy…

Postanowiłem sprawdzić czy to samo dzieję się bez karty pamięci oraz karty SIM. Tutaj wygląda sytuacja trochę inaczej.

Mianowicie pojawia się napis “NOKIA” po czym telefon “pyta” czy chcę uruchomić telefon bez karty SIM. Po zaakceptowaniu tego komunikatu telefon się zawiesza - nawet komunikat nie znika. Oczywiście po jakimś czasie ekran się przyciemnia, lecz komunikat dalej widnieje.

Pierwsze pytanie brzmi:

  • czy istnieje możliwość odzyskania danych z telefonu po przez jakieś oprogramowania, na przykład “Phoenix-a”

  • albo czy można sflashować telefon w taki sposób, aby wszystkie SMS-y, notatki pozostały w jego pamięci

Nie będę ukrywał, że niezwykle zależy mi na tych danych. Kopię zawartości tego telefonu została wykonana 29 dni temu, a w tym okresie dostałem sporo ważnych SMS-ów, których nie chciałbym stracić.

W tym miejscu muszę zaznaczyć, że niezwykle upadł w moich oczach Producent tych jakże niezawodnych telefonów…

Z góry Dziękuje za pomoc.

http://www.dobreprogramy.pl/adrian218/W … 40493.html

http://www.dobreprogramy.pl/Krogulec/No … 40816.html

Zapomnij o odzyskaniu danych typu sms,notatka.Przy wgrywaniu softu wszystko zniknie.

Obawiam się że to nie będzie wina softu…w Twoim telefonie mogło się coś uszkodzić.

Powiem tak jeśli mobile media browser ( z rosyjskim fixem ) który otwiera dysk C podłączy ci się do telefonu to skopiuj wszystkie dane z tego dysku.

Wgraj nowy soft za pomoca Phoenix.

Pięknie Dziękuję Wszystkim za wskazówki i rady.

adam9870 zrobiłem tak jak we wskazanych linkach, z tym że pliki systemowe pobrałem ze strony http://nokiafirmwarefile.blogspot.com/, cały proces Aktualizacji przebiegł poprawnie. Jednak objaw opisywany w pierwszym poście nie ustąpił :frowning:

Abecikxp niestety “mobile media browser” (nie wiem czy “z rosyjskim fixem”) nie podłączył się do telefonu :frowning: Może poproszę o jakiegoś linka do odpowiedniego pliku.

rubin714p mam nadzieję, że aż tak źle to nie będzie.

Czym wgrywałeś ten soft?Jeszcze jedno.Telefon łaczy sie z kompem?Jesli tak to Nokia PC suite robił kopie sms-w.

Witaj rubin714p ,

Pięknie Dziękuję za zainteresowania się moim problemem.

Soft aktualizowałem przy pomocy Phoenix-a.

Telefon łączy się z komputerem tylko i wyłącznie w trybie, tak zwanym serwisowym. Dokładnie tak jak na tym filmie

z tym że ja nie wgrywałem na nowo softa z utratą wszystkich danych (tak zwane wyczyszczenie do ustawień fabrycznych), a wykorzystałem opcję aktualizacji. Zresztą o tym, do którego momentu telefon się uruchamia pisałem w pierwszym poście: "Zatem postanowiłem uruchomić telefon, wcisnąłem przycisk zasilania, pojawił się tradycyjnie wspaniały napis "NOKIA",

następnie biały ekran z zieloną bateryjką i na tym się kończy…" :slight_smile:

Wgraj soft na nowo.Nie aktualizacja.Po za tym wiesz o tym ,ze musisz wgrac te sama wersje softu lub wyzsza .Nizsza uszkodzi telefon.

rubin714p , ale mi nie zależy na wgraniu nowego softu i utracie wszystkich danych. Gdyby tak było, to nie zakładał bym tego wątku, a w nim wyraźnie jest napisane, że chodzi o " odzyskanie danych", a nie wgranie nowego systemu.

Tak wiem, dzięki za przypomnienie :smiley:

Probowałes robic kopie nokia pc suite? Telefon laczy sie z komputerem?Nie odpowiedziales na te pytania.

Komórka zawiesza się podczas uruchamiania, więc nie mam najmniejszych szans na połączenie z komputerem przy pomocy " nokia pc suite" w zwykłym trybie USB.

Telefon łączy się z komputerem tylko i wyłącznie w trybie, tak zwanym serwisowym.