Nokia 3120 - problem z nią? :)

Hej,

kupiłam Nokię 3120 w Erze, złamałam Simlocka i wszystko jest w porządku, telefon działa już w Idei, ale mam problem maleńki. Otóż, cały czas w rogu wyświetlacza pozostał napis Omnix (pozostałość po Erze…). Czy jest jakaś rada na usunięcie tego czy jedynie ratuje mnie przeładowanie oprogramowania?

Z góry dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

po dłużym użytkowniu zniknie ::smiley:

Liczyłam na wypowiedź rozumnego człowieka. Dlatego powyższą w ogóle ingnoruję. Bo ani nie jest śmieszna, ani smutna. Żałosna jedynie.

Musisz poprzez kabel usunąć plik odpowiadający za to logo. Będzie on gdzieś ukryty. Dokładnie ci nie powiem bo mam siemensa

A jednak nie. Sprawa była banalnie prosta. Otóż wystarczyło w Ustawieniach -> Skróty własne zmienić skrót dostępny pod prawym klawiszem.

Zadzwoniłam jednak najpierw do BOKu i pytam co mam z tym fantem zrobić. Pan skierował mnie do serwisu Nokia, dał mi numer telefonu (szukał go dobre dwie minuty…). Zadzwoniłam do owego serwisu i dowiedziałam się, że muszę zadzwonić do najbliższego serwisu w moim mieście. Więc otrzymałam numer telefonu do krakowskich punktów. Pierwszy, na Rajskiej. Dzwonię tam i rozmowa wygląda tak:

[J]a: Dzień dobry, chciałam zapytać jak mogę się pozbyć napisu Omnix w prawym dolnym rogu wyświetlacza.

[P]an z serwisu: Musi pani przeładować oprogramowanie.

[J]: A ile to kostuje?

[P]: 50 zł w Nokii 3120.

[J]: A jak długo pozostanę bez telefonu jeśli zdecyduję się na takie coś?

[P]: To zależy jak telefon będzie chciał współpracować z naszym komputerem. Od dwóch godzin do dwóch tygodni jeśli się okaże, że musimy wysłać telefon na serwis.

[J]: A czy mam stuprocentową pewność, że się tego pozbędę?

[P]: Nie, nie ma takiej pewności…

Potem coś mi podpowiedziało, żeby zadzwonić do drugiego punktu serwisowego, na Mogilską:

[J]: Dzień dobry, mam taki problem… (taki i taki…)

[P]: To kosztuje 40 zł.

[J]: A na jak długo będę musiała zostać bez telefonu?

[P]: Jesli przyjdzie pani do nas rano, zrobimy to od ręki.

[J]: A czy mam gwarancję, że się tego pozbędę?

[P]: Tak, zainstalujemy oprogramowanie ogólnoeuropejskie i nie będzie tam zmian wprowadzonych przez operatorów sieci.

Zastanawiam się, czy to niekompetencja czy może coś innego.

Tak czy inaczej, dzięki za uwagę :slight_smile:

Czy warto wydawac 40 zeta zeby jakies logo usuwac ?? :?

Rzecz w tym, że nie jest to logo, tylko wskrót do którego odnosił się prawy klawisz, a który nie działa w Idei.

Instalacja nowszego softu pomogła by w 90 %

Dołączone Linki:

http://forum.pasjagsm.pl/tematy14/nokia … vt4367.htm

http://www.tania.polifonia.gsm.pl/polif … ,nokia.php

Pochódź, popytaj po serwisach, komisach napewno zrobią Ci to taniej.

Istnieje również możliwość zakupu kabla i zainstalowanie softu, lecz

może być to ryzykowne, gdyż swoją niewiedza można zrobić sobie problem.

Halo, czy ktoś czytał w ogóle mojego posta? :slight_smile: Napisałam, że już po problemie, że rozwiązałam to :slight_smile: wystarczyło zmienić ustawienia skrótu pod prawym przyciskiem. Stąd moje odczucie, jakoby przekonywanie do przeładowania softu były próbą naciągnięcia na te 40-50 zł…

Zgadzam się z tobą, ale wgrali by ci przy okazji najnowszego softa (co można zrobić samemu)

Mam nowy telefon (jest u mnie drugi dzień), używam go do rozmawiania/smsów, nie jest to dla mnie ani aparat fotograficzny ani konsola do gier, jak mają niektórzy w zwyczaju. Nie musi być bajerancki - liczy się użyteczność. Dlatego zależało mi na zmianie skrótu, na usunięciu pozostałości po Erze. Nie muszę więc przeładowywać oprogramowania, dlatego proszę mnie nie przekonywać, że to jest konieczne.

I prośba - zamknijcie ten post, bo na temat tego problemu z Nokią 3120 powiedziano tu już chyba wszystko. Teraz rodzą się tu dyskusje, które mogłyby znaleźć się w innych wątkach.

Pozdrawiam,

Anka.