Nokia 3510i i logo operatora

Chciałbym zrobić logo (przeźroczyste) dla tej nokii, jaka musi być rozdzielczość aby telefon wykrywał obrazek jako zdolny do bycia logiem(poplątane to :smiley: )?

I gdzie to logo zapisać bo jak wejdę w ustawienia telefonu->wyświetlacz->włączę logo operatora to mam taki samochodzik, a nigdzie go nie ma w telefonie(w galerii grafiki)?

logo nie jest przechowywane w telefonie. zauważ, że gdy brak zasięgu to loga nie widać. nie chcesz mieć go? nic prostszego, wystarczy ściągnąc puste logo :slight_smile:

Napisałem tak bo w Siemensie c60 mogłem ustawić dowolny obrazek jako logo(właśnie zamist ery).

No ale jak tutaj ściągne jakiś mały obrazek to będe miał mozliwość ustawienia go jako logo skoro mówisz, że właśnie logo nie jest przechowywane w fonie??

ściągnij w sensie wyślij sobie z wapstera :slight_smile:

wejdź tu:

http://wapster.pl/premium.aspx?make=1&t … typeID=391

pod "TOP 10 " jest możliwość usunięcia loga.

Wolę se za darmo zrobić w gimpie wezmę zapiszę jako przeźroczyste. Tylko jaka powinna być rozdzielczość? Gdzieś tak z 20X20 pix?

Wymiary wyświetlacza 96 x 65 pikseli

Ale chodzi mi o wymiary tego loga. Zrbiłem przeźroczyste 30X20 z rozszerzeniem png ale w podglądzie jest czarny kwadracik(tak jak w paincie, bo nie obsługuje przeźroczystości).

Złączono Posta : 11.08.2006 (Pią) 1:03

Poprawka powinno być to logo w formacie *.gif wtedy w podglądzie nie ma nic. Tylko cały czas nie ma jak wybrać tego obrazka :evil:. Już blisko, dobrze kombinuje.

Złączono Posta : 11.08.2006 (Pią) 1:54

MORAŁ:

Stwierdzam, że jakiekolwiek próby tworzenia przeźroczystego obrazu w formacie gif o róźnych rozmiarach (95x65 czyli wymiarów wyświetlacza, 1x1 jak pisano w innych wątkach na forum, czy innych), a późniejszego wysłania na telefon i zapisanie jako grafiki w galerii nie powiodły się :frowning: .

Musiałem wejść na wapster.pl i tam wysłać puste logo, wtedy przychodzi specjalny sms z logiem, który od razu ustawia nam nowe logo i to jest cały pic tych płatnych serwisów. Otóź tą grafikę to oni robia pewnie takim samym sposobem tylko później jakoś konwertują, że ma być jako logo i telefon automatycznie wykrywa.

BTW to qrna straciłem 2x tyle wapsterów. Bo zamiast ustawić logo operatora(czyli ten samochodzik) i wtedy aktualizować logo to ja debil miałem je wyłączone (czyli znaczek ery).

A więc jesli chcecie zmienić logo operatora w tym modelu nokii(pewnie też w innych) to najpierw przestawcie w ustawieniach telefonu->właściwościach ekranu-> logo operatora włączone(w moim przypadku był to samochodzik, czyli poprzednie logo).