Nokia 3510i kabel

No ja też nie mam :expressionless:

I nie wiem, co w związku z tym zrobić.

Teraz. Może jutro jeszcze popróbuję, jak starczy mi nerwów.

W pon. napiszę email do osoby, od któej mam kabel.

Witam

Też mam 3510 kabelek i też mialem napoczątku z tym problem.

Podłącz kabelek do kompa, nastepnie wyciagnij baterie z telefonu i umieść ją na na “podstawce” z kabla. Dopiero teraz musisz pokombinować z podłączaniem kabelka do telefonu. Tą gumke o ktorej była mowa usuwasz, 4 bolce muszą spasować do 4 punkcików w środku telefonu. Musisz troche z tym pokombinować ale powinno to tak “siąść” żeby nużki “podstawki” wskoczyły w szczeliny w telefonie. Teraz włączasz nokie i programik powinien od tej pory wszystko poprawnie widzieć.

Prawda ze to proste ? :smiley:

Powodzenia.

No nie do końca takie proste…

Ale musi działać?

Nie jest raczej uszkodzone?

Może być jeszcze jedna przyczyna choć bardzo mało prawdopodobna, jak mi nie działało to też to sprawdzałem. Rozkręć przystawkę i sprawdź czy przylutowane kabelki nie zwierają się ze sobą albo z nie używanymi stykami.

Dobra. Jutro zobaczę, i poinformuję o efektach.

Ciekawe, czy to coś da…

Jak macie jeszcze jakieś pomysły, podawajcie.

Ale zdarza się, że takie kable są rzeczywiście uszkodzone?

Jasne, że się zdarza… Mój kumpel też tak miał, odnosił ciągle :stuck_out_tongue:

A gdzie kupował. BO ja na Allegro. Jak będzie uszkodzony, będę musiał z tym gościem pogadać…

Z tego co pamiętam kupował w komisie :smiley:

sprawdz jeszcze czy te bolce niesą wykrzywione, jak kupilem kabelek to jeden byl lekko wygiety, musialem go naprostować, ale uwaga żeby niezłamać bo to dość kruche, aha te bolce są na sprężynkach tak więc sprawdz czy wszystkie chodzą luźno.

A może być coś z portem COM?

Podłącz np mysz pod COMa albo jakieś inne urządzenie. Jak działa to port jest OK :slight_smile:

Nie mam innych urządzeńna COM.

Ludzie poddaję się! Rozkręcałem, skręcałęm podłączełem…

No co mam robić… :frowning:

W takim razie faktycznie musiałeś trafić na jakiś felerny egzemplarz. Chyba nie pozostaje nic innego jak skontaktować się ze sprzedawcą w celu zwrotu lub wymiany. :?

ja mam kabelek ale nie działa poprawnie. Zastanawia mnie fakt że do wtyczki co wchodzi do komputera dochodzi tylko jeden przewód łączący się z 5 dziurką i prowdzi do wtyczki co wchodzi do komputera. Gdzie łączy się z pinem co jest taki w przedzie sam. Jeśli ktoś wie lub może sprawdzić to chciałbym wiedzieć do których dziurek mają prowdzić poszczególne piny

działa !!

Ale wole siemens,kabelek w pudełk był i wystarczyło go włoży ć do telefonu i płytke do kompa pozdro

mam ten sam problem w ogóle nie widzi mi telefonu w programie! !!