Nokia 3510i kabel

Witam. Właśnie dostałem kabel połączeniowy z PC na port COM. Podłączyłem zgodnie z instrukcją, zainstalowałem Oxygen Phone Manager, jednak nie wyjrywa mojego telefonu. Co mam zrobić? :shock:

W czym może tkwić problem??

Na kostce którą wkladasz do telefonu w miejcu gdzie znajdują sie piny które łączą sie z telefonem znajduje sie taka gąbka spróbuj ją delikatnie odkleić i włożyć kostke beż tej gąbki u mnie to pomogło ale musze powiedzieć że dopiero 3 z kolei kabel zadziłał i to beż tej gąbki.

No właśnie, Zbych, myślałem, by to odkleić, ale bałem się. SPróbuję odkleić. Wtedy zadziała??

PS Też masz Nokię 3510i? Z kablem na COM?

A normalnie, to powinno dzialac z gąbką?

Nie obiecuje że zadziała bo u mnie zadziałał w ten sposób dopiero trzeci kabel który po jakiejś pół godzinie poszedł z dymem (dymy poszły z koski posrodku kabla)ja używałem kabli na USB ale konstrukcja jest prawie identyczna jak na COM-a różnica tylko w szybkości przesyłania danych.

PS. Niestety nie udało mi sie za pomącą kabelka wczytać żadnej melodyjki ani obrazka używałem też Oxygena, nie wiem czy to telefon jest taki oporny czy program a może miałem za krótki czas żeby to wszysko opanować zanim spalił sie kabel, kabel zwróciłem do sklepu i narazie dałem sobie spokój a melodyjke pociągłem w tradycyjny sposób wysyłająć SMS-a

To nie wiem co robić.

Spróbować odczepić tę gąbkę?

Nie ma innego sposobu, by zadziałało?

boczi

Nie wiem co Ci doradzić ja też myślałem że to bedzie proste jak ****** ale okazało sie inaczej, przypuszczam że te piny co łączą sie z telefonem nie zawsze kontaktują albo nie dochodzi do połączenia pinów z telefonem albo same piny mają kłopot ze stykiem scieżek w kostce jak sie dobrze przyglądniesz to te piny są ruchome pracują takich tulejkach i przypuszczam że tam może być kłopot ze stykiem.

Dokłądnie… Przyjrzałem się.

Odkleiłem gąbkę. Próbję podłączyć…

Może w innym programie sprawdzić, czy co?

Może w ogóle nie działać i kabel do kosza?

czy jakies sterpwniki :expressionless:

jakas instrukcja

jak nie dziala mogę zwrócić?

problem2.jpg

Jak bedzie w porządku ze stykami to Oxygen wykryje telefon, z opisów wynika że jest to najlepszy program do telefonów.Aha w programie Oxygen gdzieś już nie pamiętam trzeba zaznaczyć przez jaki port sie łaczy w twoim przypadku COM1 lub COM2

Ja zwróciłem wszyskie trzy tylko że przy zakupie zaznczyłem ustnie że jeżeli nie będzie działał to przynosze z powrotem wszyskie trzy kupowałem w różnych sklepach i we wszyskich tych sklepach sprzedawcy sie na to zgodzili.

Czyli to nie wina portów…

Ale mnie to denerwuje.

A jakaś gwarancja?

Da się jeszcze coś pokombinować

Jeszcze, jak próbuję wkładać berz baterii to łatwiej wchodzi.

Z baterią opornie…

Jeszcze z innej beczki jeżeli masz coś innego jak ten kabek podpięte do COM-a to wypnij a zostaw wpięty tylko kabel do telefonu i sprawdz na COM-ie 1 i 2-gim.

Należy wejść do menager urządzen w porty com 1 i zmienic tam ja miałem IRQ4 DAŁEM NA NASTĘPNY WOLNY IRQ7 I gwizda telefonik - gierki,tapety wszystko wchodzi jak lala pokombinujcie napewno zadziała

Ps.

A tak nawiasem mówiąc zmień Oxygen Phone Menager na Mobile Media Browser jest sto razy lepszy :slight_smile:

hejol poweidz dokładnie, jak to zmienić.

Zbych sprawdzałem na obu gniazdach.

Teraz pokazuje mi DU5: Połączenie udane, ale COM1: Nie znaleziono telefonu :expressionless:

Nie dalej jak przedwczoraj także kupiłem taki kabelek na Allegro, też nie działał, odkleiłem gąbkę ale mimo tego muszę trochę go dociskać wtedy działa. Może spróbuj też go trochę u siebie dociskać.

A telefon musi byc przy tym włączony?

No raczej :stuck_out_tongue:

Tak, normalnie w trybie czuwania, a nie czekając na pin :smiley:

Kurde, wszystko próbuję, nic a nic nie działa :frowning:

beztytuu3.jpg

beztytuu3.jpg

beztytuu4.jpg

beztytuu5.jpg

Ech, a co mi powiesz na to. Gdy klikam ZMIEŃ USTAWIENIE, wyskakuje taki komunikat. :frowning:

problem3.jpg

Nie mam już siły :frowning:

hm ?

to nie mam pojęcia