Nokia 5, 6 lub Huawei

(natus08) #1

Witam, mam pytanie do osób, które mają większe pojęcie na temat podzespołów telefonów.

Jako, że niebawem pojawią się Nokie 5 i 6 myślałem żeby kupić, któryś z modeli i zobaczyć co obecnie oferują na czystym androidzie.
Z drugiej zaś strony w domu mam P9 Lite i chodzi świetnie.

Dlatego też co proponujecie - kupić znów P9 Lite, czy może wersję 2017 ewentualnie czy zaufać Nokii i któryś z ich modeli? Jak to wychodzi z podzespołami w tych telefonach i jak ma się to do ich cen?

(lordjahu) #2

Zostań przy nim i nie zamieniaj na Nokie. Nokia 5 i 6 to porażka w stosunku do Huawei którą posiadasz. Dodatkowo ceny w Polsce bardzo zniechęcają. Sam byłem ciekawy Nokii 6 ale dałem sobie spokój i wybrałem inną markę.

http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/nokia-6-vs-huawei-p9lite-vs-huawei-p9lite2017/

(przybylas) #3

Zostań przy Huawei

ps. na stronie mgsm.pl są troszkę nie aktualnie dane odnośnie systemu operacyjnego P9 Lite (nie z 2017) dostał upgrade do Androida 7.0 i EMUI 5.0

(Krzysztof Nowak) #4

A ile masz do wydania na telefon?

Tam prawie nigdy nie napisali „dostępna aktualizacja do androida ”. Może komentujący w sekcji komentarzy, ale to się nie liczy.

(natus08) #6

Ja akurat nie używam P9 Lite osobiście ale jak pisałem, w domu mamy takie modele, dokładnie 3 :wink: Dlatego wiem, że są super. Ja chcę zmienić z Samsunga.

To widzę, ze po noki można się rozczarować w takim razie. A co do P9 Lite między 2016 a 2017 to widzę, że tylko mały lifting w sumie tylko zrobili.

(przybylas) #7

miedzi 2016-2017 to chyba tylko trochę więcej pamięci dołożyli

(Paweł A.) #8

Podzespoły Nokii zadowalające są, jednak nie ma co brać smartfona, gdyż nie wiesz, co czeka Ciebie po zakupie. Bierz coś znanego, najlepiej P9 Lite.

(gosciuW7) #9

huawei ma własny (nowy inny niż wszyscy) cpu gpu może to daje mu przewagę.
Ja bym promonował jeszcze sprawdzić kruger matz move6s albo live4s (2 różne klasy)