Nokia 500 czy se xperia x10 mini pro?

jak w temacie. który telefon jest lepszy? za se przemawia klawiatura qwerty, małe gabaryty, android. Za nokią: duży ekran, lepsza bateria (tak piszą na różnych forach). Co polecacie?

To co wyżej piszesz to prawda, tylko czy te gabaryty nie będą zbyt małe - ok 2.5" kontra 3.2" to duża różnica.

Z bateriożernościa tak jest że Andek pożera więcej, więc nie ma się co dziwić.

Nokia 500 jest bardzo wolna, SE daje radę.

SE od razu radził bym zaktualizować do Androida 2.1 (chyba że już ma) lub wyższego o ile jest.

Z powyższych dwóch wybrał bym SE.

Do jakich celów używasz telefonu teraz i jaki masz oraz do jakich celów chcesz używać? Jaki budżet?

do tego SE nawet jak nie ma mozliwosci wgrac normalnie przez producenta nowszego androida, to w necie sa sposoby dokladnie opisane jak to zrobic

Witam serdecznie,

niestety nie używałem SE ale mogę coś powiedzieć o Nokia 500.

Czytałem wcześniej o nokii 500, że wolna i procesor 1 GHz to ściema, że trudno się pisze ponieaż czasami trzeba 2-3 razy nacisnąć aż załapie, że bateria trzyma 1 dzień, że przeglądarka kiepska … Przyznam, że po nokii N97 mini spodziewałem się więcej po “nowym” telefonie z procesorem 1MHz ale nie jest tak strasznie jak pisali. Na początku miłem problemy opisane wyżej, jednak po ściągnięciu aktualizacji oprogramowania działa po prostu normalnie. Po zmianie standardowych ustawień (bez wyszukiwania Wifi w tle, sieć operatora wybierana ręcznia a nie automatycznie itd) bateria działa ponad 2 razy dłużej i nie ma efektu jak przy nokii N97 mini, że zostały jeszcze 2 kreski a rozładowuje się za godzinę. Nadal jednak nie wiem co oznacza 1GHz skoro działa mniej dynamicznie niż N97 a klawiatura alfanumeryczna jest mniejsza i dlatego trudniej się ją obsługuje przy szerokich kciukach.

Pozdrawiam

Dobra widzę samych znawców :x

Więc, na Xperie wychodzą custom romy, w małych ilościach ale większość nadaję się do codziennego użytku, Android stwarza duże możliwości, no i ta ilość aplikacji. Niestety bateria w tym telefonie to totalna porażka z włączoną synchronizacją i jakimś tam korzystaniem z telefonu może nie potrzymać jednego dnia. Nokia posiada Anne i jest zapowiedziana aktualizacja do Belli. Procek wystarcza spokojnie do zwykłego użytku, po zainstalowaniu Opery net działa praktycznie tak samo jak na Operze w Androidzie.Andek 2.1 też nie ma szybkiej przeglądarki, rzekłbym, że gorsza od tej w Nokii. Telefon jest responsywny i posiada większy wyświetlacz o niebo lepszej rozdzielczości. Niestety przez brak dedykowanego układu graficznego nie pograsz w nawet w Angry Birds, może Bella coś zmieni.

Według mnie bierz Nokię i bądź zadowolony z zakupu. Xperia nie powala niczym, ma dobrą klawkę sprzętową i Androida, ale przez rozdzielczość i przekątną to właściwie nie wiem czy jest się z czego cieszyć.

Pozdrawiam

telefon służyłby oprócz standardowych czynności do sporadycznego korzystania z internetu, słuchania muzyki, robienia zdjęć itp. przedłużam teraz umowę w mixplusie i to są telefony w promocyjnych ofertach, bodajże za ok 50 zł w doładowaniu 40 zł na 36 miesięcy. zastanawiam się jeszcze nad galaxy mini tylko tam jest juz słabszy aparat, a zależałoby mi na dość dobrej jakości zdjęć.

to będzie mój pierwszy dotykowy telefon, trochę sie obawiam że trudno mi będzie przywyknąć do braku klawiatury, dlatego ze względu na to skłaniałem sie ku se. dodatkowo nokia nie posiada oddzielnego klawisza na obudowie do aparatu, może to nie jest takie ważne ale dość często używam aparatu w telefonie więc tatkie coś byłoby dla mnie sporym utrudnieniem. małe wymiary wyświetlacza raczej mi nie przeszkadzają, w swoich poprzednich telefonach miałem mniejsze :lol: prosiłbym teraz o krótkie odpowiedzi, który telefon jest lepszy, mniej awaryjny, wygodniejszy w użytkowaniu, z krótką argumentacją. w grze są nadal xperia mini pro, galaxy mini i nokia 500 :wink:

Dodane 20.01.2012 (Pt) 1:24

a co myślicie o se x8? może nad nim warto się zastanowić?

Dalej z wybranych telefonów wybrałbym Nokie. Reszta nic poza Androidem nie oferuję :slight_smile:

A co niby Nokia więcej oferuje od reszty poza Symbianem?

Najdłużej ze wszystkich wspomnianych telefonów wytrzyma na baterii. Większy ekran wspierający multitouch, i jakość wyświetlacza także jest lepsza na Nokii tak jak i rozdzielczość.

To zaleta ubogiego Symbiana, a pisałem żeby napisać co oferuje poza nim.

Fakt, tylko co tu na nim robić gdy to się tak tnie? To taki duży samochód z silnikiem malucha.

Ale chciałeś fakty to masz fakty. Symbian jest bardzo funkcjonalnym systemem jeżeli nie potrzebujemy dużych możliwości personalizacji jak ma to miejsce w Androidzie. Dlatego ja dalej obstawiam Nokię, bo jak dla mnie Android jest zbyt rozlazłym systemem.

Dziwna ta recenzja, bo na egzemplarzu kolegi nie ma żadnych lagów i przycięć. Wystarczy spojrzeć na komentarze, wiele osób to potwierdza.

Odradzam SE XPeriaX10 mini pro(bynajmniej) -■■■■! !!

Żadnego andka ,poza 2,1,normalnie nie uświadczysz,być może fachowcy jakoś sobie radzą,ja niestety poległem,zraziłem się…,dziękuję…:frowning: (bynajmniej w plusie…,myslę ,że gdziekolwiek indziej,to samo…)

Aparat+ustawienia(choćby timer-samowyzwalacz),edycja=porażka! !!

Nokia 500 chodzi płynnie. Żadne przycięcia nie maja miejsca.

Wyszła aktualizacja Symbiana? Bo to co

i widzę to płynnością nie można nazwać - podobnie jak na moim Andku na 0.6Ghz.

Egzemplarz który miałem w ręce chodził nieco lepiej, ale nie całkiem, jak w innych modelach. Co nie znaczy, że to denerwuje - osobiście nie odczuwałem żadnego dyskomfortu.

Bierz X10 mini pro i wgraj cyanogena jeszcze, to będzie pięknie chodziło wszystko.

Jasne, cyan wszystko załatwi na tych parametrach nie ma co :smiley:

Ja miałem 500 w ręce i również nie odczuwałem dyskomfortu w obsłudze.

A osobiście wybralbym mt, większą rozdziałkę i lepiej zoptymalizowanego Symbiana od Androida na słabym sprzęcie. Pierwsze sensowne telefony na Andku to np. Milestone, Ace itp.