Nokia 500 tethering po wifi (tworzenie hotspotów)?

witam, przedłużam wkrótce umowę, wybrałem abo all inc. max45 z pakietem 1GB na internet.

Postanowiłem, że smartfon musi mieć tethering, czyli możliwość utworzenia hotspotu wifi (z internetem 3g) dla innego urządzenia.

Większość androidów to ma ale w play porządne są bardzo drogie- moim faworytem jest za 669zł HTC DesireZ ale niezbyt mam chęć wydać prawie 700zł na telefon, jeśli nokie za 69zł by to miała.

Więc, wie ktoś czy 500 ma tethering “sama w sobie”? słyszałem o programie jaikuspot ale darmowy nie zabezpiecza sieci niczym a w miejscach publicznych to zbyt duże ryzyko, chyba, że są jakieś alternatywy darmowe tego programu?

Powiecie pewnie, że jest jeszcze samsung ace, ale od niego wolę HTC zdecydowanie.

Raczej nie będzie maiła, znajomy kupił N8 w Orange i nawet tam można było to zrobic ale poprzez dodatkowy program. A zabezpieczone połączenie uzyskujesz za dodatkową opłatą. Poza tym niestety przy Symbianie opcja ta działa prawidłowo tylko z laptopami na Windowsie inne systemy, urządzenia mają z tym problemy. Alternatyw jaikuspota nie ma.

Ja mam osobiście Samsunga GIO (tańszy odpowiednik ACE) i opcję tą również posiadam i działa bez zająknięcia. Tak więc jeżeli chcesz tą opcję to tylko telefon z Androidem.

czyli jak myślałem…

GIO mi się nie podoba (mały ekranik), słaby aparat…

Tetheringu bym używał praktycznie tylko dla Androida na tablecie…