Nokia 5130 xm internet działa tylko w operze

Witam. Posiadam nokie 5130 XpressMusic kupioną w salonie plusa ma simlock i wszystkie oryginalne ustawienia. Internet działa w wbudowanej przeglądarce- opera, ale gdy zainstaluje jakąś inną aplikacje np mapy google nie łączy się z internetem. Włączam aplikacje pasek ładowania sie zatrzymuje tak przy 1/5 i nic dalej. wczesniej zapyta czy zezwalam na dostęp do internetu bo nie jest to aplikacja pochodząca od zaufanego dostawcy. klikam ok i nic dalej, można czekać i czekać. tak samo jest w aplikacji gmail i inspiro. Kiedyś pojawiał się jeszcze komunikat, że nie można się połączyć z internetem, teraz nic. Co może być skoro telefon ma skonfigurowany internet a te aplikacje nie chodzą

Na odległość trudno wywąchać. Może reinstall softu się przyda.

to szkoda bo do plusa z nim nie pójdę… mojemu koledze taki sam telefon trzymają ponad miesiąc więc dziękuje za ich naprawy… Może jakiś inny sposób ?

EDIT: GGPLUS działa. Wydaje mi się, że dlatego, że posiada certyfikat i jest od znanego dostawcy. Czyli aplikacje od znanych dostawców działają. Inne nie, w czym tkwi problem ?

EDIT2: teraz jak odpalam google maps pyta mi sie kilka razy czy zezwalam na dostęp do internetu gdyż aplikacja nie pochodzi od zaufanego dostawcy. klikam za każdym razem tak aż pojawia się : “ta aplikacja wymaga połączenia transmisji danych. Skontaktuj się z operatorem lub przejdz do witryny [adress google] w swoim komputerze alby uzyskać więcej informacji” Strona pomocy google odsyła mnie do strony noki na której nic nie ma na ten temat

Powiedz koledze, że na naprawę mają chyba określoną ilość czasu i na pewno nie jest to 3 miesiące. Bodajże jest to 14 dni, ale pewny nie jestem.

Możliwe, że Nokia nie czyta takich aplikacji bez certyfikatu. Chociaż to dziwne nawet by było. Może gdzieś jest blokada w opcjach ustawiona, która powoduje, że telefon nie odpala takich aplikacji.