Nokia 5130XM zalana, niechce się włączyć

Witam. Niedawno zalałem przez przypadek moją nokie 5130 bańkami wodnymi. Więc nie będę kłamać najpierw zacząłem sprężonym powietrzem ją pryskać potem suszarką zostawiłem na słońcu. I po 2 dniach próbowałem ją włączyć gdy się włączała pojawiało się logo noki i potem robił się biały ekran. Więc zacząłem ją suszyć ponownie dokładnie i tak 15 min. Potem nokia normalnie odpaliła wszystko gra i huczy i tak z 10 min potem znowu pojawił się biały ekran i dupa blada. Więc znowu ją zostawiłem na słońcu tak jak dzisiaj się obudziłem włączyłem ją chodziła i po ok.5 min się znowu pojawił biały ekran,teraz ją znowu uruchomiłem podłączyłem do ładowarki i po chwili się wyłączył oczywiście biały ekran potem się sama wyłączyła i pojawił się znak ładowania (taki jak telefon jest wyłączony).Teraz telefon zachowuje się następująco na jakąś minute można go włączyć potem biały ekran gdzieś z 15s potem gaśnie i można ją normalne włączyć i tak cały czas(Bez podłączonej ładowarki).Proszę o pomoc bo dla mnie to ważna sprawa z góry dziękuje :smiley:

Kiedyś miałem taką samą Nokie do naprawy po tym jak koleś ze złości rzucił nią o ścianę. Tamta zatrzymywała się na ekranie Nokia. Naprawiłem ją Phoenixem w trybie Death phone flashing. Po naprawie działała bez zarzutów. W twoim przypadku suszenie już nie pomoże, możesz spróbować właśnie z softem.

Dzięki spróbuje

Dodane 03.08.2012 (Pt) 17:34

Odnawiam pytanie gdyż wgrałem nowego softa przez nokia pc suite i telefon śmiegał przez 1-2 dni ale dzisiaj sytuacja się powtarza i to samo się dzieje co mówiłem do góry ale teraz jest cały czas biały ekran i da się go tylko włączyć

Banalne sposoby często są najlepsze. Jeśli po zalaniu, spróbuj zostawić ją na noc zanurzoną w ryżu. Może wyciągnie wilgoć i będzie ok.

Biały ekran oznacza, że padł soft. Na gwarancję nie przejdzie, możesz próbować coś dobrego wgrać. Chociaż i tak nie wiem czy będzie działać, woda mogła załatwić telefon. Chociaż mi kiedyś telefon - też Nokia wpadł do bagna, wysuszył się na kaloryferze i działa do tej pory. :smiley: Nawet soft był w porządku.

Spróbuj przemyć telefon alkoholem polipropylenowym, celem pozbycia się niechcianych związków, które osadziły się na częściach elektronicznych telefonu, po wspomnianej kąpieli.