Nokia 5130XM zalana, niechce się włączyć


(Pv16151311) #1

Witam. Niedawno zalałem przez przypadek moją nokie 5130 bańkami wodnymi. Więc nie będę kłamać najpierw zacząłem sprężonym powietrzem ją pryskać potem suszarką zostawiłem na słońcu. I po 2 dniach próbowałem ją włączyć gdy się włączała pojawiało się logo noki i potem robił się biały ekran. Więc zacząłem ją suszyć ponownie dokładnie i tak 15 min. Potem nokia normalnie odpaliła wszystko gra i huczy i tak z 10 min potem znowu pojawił się biały ekran i dupa blada. Więc znowu ją zostawiłem na słońcu tak jak dzisiaj się obudziłem włączyłem ją chodziła i po ok.5 min się znowu pojawił biały ekran,teraz ją znowu uruchomiłem podłączyłem do ładowarki i po chwili się wyłączył oczywiście biały ekran potem się sama wyłączyła i pojawił się znak ładowania (taki jak telefon jest wyłączony).Teraz telefon zachowuje się następująco na jakąś minute można go włączyć potem biały ekran gdzieś z 15s potem gaśnie i można ją normalne włączyć i tak cały czas(Bez podłączonej ładowarki).Proszę o pomoc bo dla mnie to ważna sprawa z góry dziękuje :smiley:


(Longhorn2009) #2

Kiedyś miałem taką samą Nokie do naprawy po tym jak koleś ze złości rzucił nią o ścianę. Tamta zatrzymywała się na ekranie Nokia. Naprawiłem ją Phoenixem w trybie Death phone flashing. Po naprawie działała bez zarzutów. W twoim przypadku suszenie już nie pomoże, możesz spróbować właśnie z softem.


(Pv16151311) #3

Dzięki spróbuje

-- Dodane 03.08.2012 (Pt) 17:34 --

Odnawiam pytanie gdyż wgrałem nowego softa przez nokia pc suite i telefon śmiegał przez 1-2 dni ale dzisiaj sytuacja się powtarza i to samo się dzieje co mówiłem do góry ale teraz jest cały czas biały ekran i da się go tylko włączyć


(Protorm) #4

Banalne sposoby często są najlepsze. Jeśli po zalaniu, spróbuj zostawić ją na noc zanurzoną w ryżu. Może wyciągnie wilgoć i będzie ok.


(Alexa2) #5

Biały ekran oznacza, że padł soft. Na gwarancję nie przejdzie, możesz próbować coś dobrego wgrać. Chociaż i tak nie wiem czy będzie działać, woda mogła załatwić telefon. Chociaż mi kiedyś telefon - też Nokia wpadł do bagna, wysuszył się na kaloryferze i działa do tej pory. :smiley: Nawet soft był w porządku.


(kijek) #6

Spróbuj przemyć telefon alkoholem polipropylenowym, celem pozbycia się niechcianych związków, które osadziły się na częściach elektronicznych telefonu, po wspomnianej kąpieli.