Nokia 520 lub LG Swift L5 II - co wybrać?

Jak wyżej, mam do wyboru dwa telefony. Niestety nie mogę dołożyć i wybrać jakiegoś z wyższej półki lub kupić inny po podobnej cenie - zostaje Nokia lub LG. Zależy mi na wydajności, aparat w obu przypadkach jest okej, system raczej dowolny (przesiadam się ze starego telefonu, więc nie mam przyzwyczajeń). Proszę o dzielenie się własnymi doświadczeniami, uwagami do powyższych modeli, każda opinia naprawdę mi się przyda. :slight_smile:

 

Pozdrawiam

Posiadam Nokię 520 z Windows Phone 8. Wcześniej Ace 2 (Android 2.3.6). WP 8 działa szybko i płynnie, choć zdarzyło się 2 razy że się zawiesił i tylko wyjęcie bateri pomogło. Co do aplikacji to jest dużo mniej niż na Androida ale pod tym względem jest coraz lepiej. Brak jest brak menadżera plików przynajmniej na chwilę obecną ale przynajmniej wzrasta bezpieczeństwo gdyż programy uruchamiane są w izolowanym środowisku. Co do wyświetlacza to jak dla mnie to trochę za mało (233 ppi). Ale można się przyzwyczaić. Co do WP 8 na wiosnę chyba ma być aktualizacja która ma przynieść nowe funkcje więc będzie to raczej na plus dla WP 8. Znajomy który ma L5 II stwierdził że Nokia szybciej działa. No ale to indywidualne odczucie. Wydaje się jednak że WP 8 działa szybciej jednak traci dużo pod względem dostępnych aplikacji.  Oczywiście są to moje indywidualne spostrzeżenia a ktoś inny może mieć zupełnie inne.

Dziękuję, że odpisałeś, chciałbym się jeszcze dowiedzieć co sądzisz o wytrzymałości fizycznej telefonu - obudowie, odporności ekranu itp.

Co do aplikacji - jedyne czego tak naprawdę potrzebuję to przeglądarka, więc niedobór bajerów raczej mi nie grozi. :slight_smile: Słyszałem również opinie, że windows często się zawiesza, znajomy strasznie narzekał na swoją nokię - było to jednak pewien czas temu, więc mogło wyjść wiele aktualizacji które powyższe problemy zlikwidowały.

Co do zawieszania to zawiesił mi się 2 razy w ciągu 2 miesięcy. Nie wiem czy mam takie szczęście czy to jednak wp. Trzeba jednak chyba nieco więcej czasu. A obudowa, hmm. Zbyt krótko go mam żeby stwierdzić. Ale za to z ciekawego materiału jest zbudowana tylna klapka gdyż nie jest to zwykły plastik tylko taki "milszy " w dotyku :). Nie wiem jak to nazwać. Wydaje się bardziej elastyczny. Ale ogólne to plastik i chyba dla obydwu telefonów wytrzymałość jest porównywalna.

Hm, 2 miesiące to w sumie nie tak długo jak na telefon, swój zamierzam użytkować minimum przez rok - a produkty z niskich półek cenowych potrafią się sypnąć mniej więcej w takim okresie… Może teraz jakiś posiadacz LG się wypowie? :slight_smile: