Nokia 5228 vs. Samsung S5230 Avila GPS

Witam,

proszę o opinię, co wybrać? Pomijając cenę, bo to w tym momencie nieistotne, oraz to, że Avila ma GPS’a.

Używałem Avili, a obecnie mam Nokię 5800, do której 5228 jest niemal identyczna pod względem wyglądu i zbliżona software’owo.

Avila jest bardziej płaska i bardziej zgrabna, ale w użytkowaniu o wiele wygodniejsza jest Nokia - przy czym przyznaję, że wcześniej używałem innych modeli Nokii, więc na pewno jestem przyzwyczajony do struktury menu oraz dostępnych funkcji, a dwa razy przymierzałem się do różnych modeli Samsunga i jakoś mnie nie przekonały. Z funkcjonalnych szczegółów, to Avila ma lepszy aparat, ale bez lampy błyskowej, podobnie, jak w 5228.

Ogólnie: jeśli kiedyś używałeś telefonów Samsunga i nic Ci nie przeszkadzało, to bierz Avilę - znam sporo osób, które go sobie chwalą, a jeśli przyzwyczajony jesteś do obsługi Nokii i małe znaczenie ma GPS i aparat foto, to bierz Nokię.

mam avilę, lecz bez GPSa. Nie polecam. Klapka mi odlatuje(poodpadały 2 zatrzaski) ekraz zmasakrowany(zrysowany) tylna klapka również zrysowana. oprogramowanie niestabilne, problemy z karta pamięci (mam 2GB Kingston). Telefon za złom