Nokia 5230 czy HTC Smart?

Ja po doświadczeniach N95, N97 mini stwierdziłem że NIGDY WIĘCEJ NOKII :? :slight_smile: Też nie ma co porównywać 3,5 calowego wyświetlacza telefonu i 5 calowego LCD np. TomToma…zdecydowanie wolę do nawigacji wolę sprzęt z większym ekranem…

Wiesz mnie chodziło o kasę - a tu mam i telefon i nawigację :slight_smile: także stąd mój wybór. A teraz właśnie dla sprawdzenia - siedząc w domu włączyłem tą nawigację w noki, (w domu) wybrałem opcję “autem” - jedź do domu. 30 sekund i już byłem połączony :slight_smile: Także jak widzisz nie jest tak tragicznie :slight_smile:

No, ale ja pisałem, że chodzi mi o model Smart, który GPS-a W OGÓLE nie ma. :slight_smile:

blackberrystorm’owi chodziło chyba o dokupienie zewnętrznego odbiornika GPS, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami niestety.

SnakeVG włącz nawigację, wybierz jadę autem, a potem wybierz dokąd jedziesz. I powinno tak samo szybko znaleźć sygnał jak mi.

No właśnie nie. Nazwę miasta (wpisałem sobie Szczecin dla testu, mieszkam w Poznania) znajduje po chwili, ale potem pojawia się “oczekiwanie na GPS” i nic się nie dzieje. Jestem na L4, siedzę w domu, może dlatego nie łapie sygnału. Spróbuję to samo z włączonym netem.

EDIT: a nos. Z Netem też “oczekuje na GPS”. Nie chce mi się wierzyć, aby dach jednego budynku był taką przeszkodą (tandetny GPS iPhone’a działał). Ta nawigacja serio musi być kiepska.

nawigacja, nawigacją…ale tutaj chodzi o ten wewnętrzny odbiornik GPS…

Wyjdź z domu i spróbuj.

Nie mogę, pęknięte żebra i złamana noga. :wink: Ale jak stanę na balkonie na najwyższym piętrze to też nie działa. Aczkolwiek może to dlatego, że w pobliżu dużo betonu.

Chłopie to życzę szybkiego powrotu do zdrowia :slight_smile:

Wszedłem, w pomoc w moim telefonie o nawigacji, tam jest mini prezentacja i pisze, że “Technologia GPS zazwyczaj jest niedost. w pomieszczeniach”. Czyli w domu wychodzi na to, ze trudno jest złapać sygnał, ale nie oznacza, to, że go nie złapiemy. Ja np nad sobą mam tylko strych, więc dużo nie przeszkadza. Dlatego często łapię sygnał, na zewnątrz no to zawsze. A skoro u ciebie trudniej złapać sygnał, to zawsze możesz na sucho zaplanować trasę :slight_smile: Wszystko ci ładnie pokaże też.

A tak nawiasem, jak wyzdrowiejesz i przejedziesz się po mieście z nawigacją to zapewne będziesz zadowolony.

Ja ci powiem tak…mi BB Storm w bloku (30 letnim…) na 4 piętrze mieszkam…w pomieszczeniu np. w kuchni łapie sygnał tak max 3 minuty (ale złapie zawsze fixa…), jak wyjdę na balkon to nie ma problemu, na zimny start 1-1,5 minuty max…i fix złapany…

Dzięki. :slight_smile: Zostawiłem dziś włączony GPS na jakieś 45 min, po czym sprawdziłem i znalazł lokalizację, a trasę wytyczył dość szybko. A teraz pytanie - jak to się ma np. podczas jazdy? Czy też ma takie problemy ze śledzeniem pozycji, czy “kropka” porusza się po mapie płynnie?

Na otwartej przestrzeni wszystko powinno być płynne, gorzej w jakimś dłuższym tunelu… A powiedz ile Tobie satelit znalazło? Mi tak zawsze 9-11 satelit znajduje…

Mnie zawsze płynnie działa, jak już złapie ten zasięg to się go trzyma :P. Ja z tą nawigacją tylko raz jechałem przez tunel, ale dosyć krótki - nawigacja działała normalnie.

Jakby coś to ilość satelit sprawdza się w: Aplikacje - dane gps - opcje - status satelity. Oczywiście najlepiej jak masz włączoną nawigacje, chociaż koniecznie nie musi.

  1. :slight_smile: W tym 2 o minimalnym sygnale. Cóż, najważniejsze że działa. Ufam jednak, że na zewnątrz łapie ten sygnał szybciej niż w pół godziny. :wink:

To i tak dużo macie, ja mam 5-6 tylko :stuck_out_tongue:

satelity znajdują sie na wysokości około 37 km do takiej wysokości może powstać nawet kilka półapów chmur co skutecznie może ograniczć złapanie fixa , natomiast wystarczy jeden półp chmór gęstych, burzowych i również z nawigacji nici , cienki dach samochodu =znaczne ograniczenia , blaszanie dachy+ ocieplenie =brak fixa , beton=brak fixa , drzewa= znaczne ograniczenie a czasmi i brak fixa , brak aktualizacji(powyżej 7 dni) położenia satelit przez internet = długie oczekiwanie na fixa , satelity “uciekają” z zaplanowanej pozycji około 20-50 metrów na dobe , korygowanie położenia (powrót na macieżystą pozycje)odbywa się co 2-3 miesiące , więc długie nieurzywanie nawigacj= długi czas oczekiwania na fixa , czasem do tego stopnia że aktualizacje położenia satelit trzeba wykonać poprzez internet służą do tego programy takie ja A-GPS-telefony z symbianem , QuickGPS- windows mobile , a i pewnie są jeszcze inne aplikacje/programy wspomagające aktualizacje satelit przez internet.