Nokia 5230 czy HTC Smart?

Kończy mi się umowa i jutro podpisuję nową. Zastanawiam się między Nokią 5230 i HTC Smart. Jako że Nokia jest na Symbianie to zakładam, że można instalować aplikacje, ale jak to jest w przypadku HTC? Jako że żaden z tych telefonów nie ma WiFi to ich pozostałe funkcje są mi mniej lub bardziej obojętne. Który z tych dwóch aparatów polecacie?

Zależy do czego ci bardziej telefon potrzebny. Ja sam bym miał poważny dylemat, bo HTC chyba szybszy a wykonanie dobre. Za to w Nokii masz darmową nawigację, co (jak dla mnie) przeważa bardzo. I osobiście wybrałbym nokię.

Poczekaj co inni powiedzą :slight_smile:

Nawigacja w telefonach Nokii nie jest do końca darmowa, gdyż aby korzystać z Nokia Maps trzeba się połączyć z internetem, a jak wiadomo to kosztuje.

Dokładnie jak kolega pisał nawet w ulotkach piszą że darmowa nawigacja ale…żeby w pełni wykorzystać jej możliwości należy połączyć się z internetem… Druga sprawa jest taka że GPS w Nokii nigdy nie był przednich lotów i najmniejszy tunel itp…powoduje że zrywa nam połącznienie, nokie długo też łapią fixa…

No więc? :slight_smile: HTC Smart w ogóle nie ma GPS-u. Da się na nim instalować aplikacje? Mo ja jakiś Brew producencki, o którym pierwsze słyszę…

Tak samo do końca nie wiesz, że JEST darmowa :). Wystarczy wyłączyć opcję łączenia się z internetem (jeśli jest włączona to sygnał łapiesz w 3 sekundy) i poczekać troszkę dłużej do 3 min maksymalnie. Wtedy nie płacimy za neta ani za nic więcej.

Co prawda nie mamy dodatkowych opcji jak: wydarzenia, pogoda, michelin, lonely planet. Ale jak dla mnie to jest tak potrzebne jak 7 koło u wozu. (bo jest ich 6 :D)

W N97 mini w ciągu 10 minut NA OTWARTEJ PRZESTRZENI W MIEŚCIE…nie udało mi się złapać fixa…a czekałem 10 minut (słownie: dziesięć minut). N95 również w ciągu 5 minut nie złapała żadnego fixa…stąd moja opinia że w nokiach jest słaby GPS…Brałbym jakiś HTC na WM do tego automapa i masz miód maliny i orzeszki :slight_smile:

Czy któryś z tych telefonów można połączyć z siecią przy użyciu pc, aby nie płacić operatorowi? tzn. wiem że nie mają wifi, ale może jakoś po kablu się da?

W HTC nie wiem niestety, ale w Nokiach tak. Np., za pomocą OVI Suite - wchodzimy w synchronizuj - opcje synchronizacji i tam mamy połączenie z internetem. Wielkim plusem jest możliwość konfiguracji i blokady w “mb” na ściągane dane.

Dzięki, Jarod. Wziąłem 5230.

Mam nadzieję, że będziesz zadowolony :slight_smile:

Tylko dwie rzeczy mi się nie podobają. Brak kabla usb do połączenia z komputerem (ten mini-usb nie pasuje, zamiast tego jakiś badziewny uchwyt samochodowy) oraz to, że pobiera bardzo dużo danych przy korzystaniu z nawigacji. 1 MB aby mnie zlokalizował!

Jak to mini usb nie pasuje ? Taki krótki ? Musi pasować sam mam taki.

A co do nawigacji. A OVI Suite ściągnij mapy Polski i jak chcesz innych krajów na telefon, bądź kartę pamięci. Być może akurat pobrał teren bo nie miałeś map. I Wyłącz w nawigacji to łączenie z netem, co prawda dłużej łączy, ale nic nie płacisz.

Nokia używa cieńszego micro-usb, podczas gdy większość urządzeń mini-usb. I tylko takie kable mam. A w zestawie kabelka do połączenia z PC nie było.

Więc musisz dokupić :slight_smile: na allegro nie są takie drogie.

No, 6 zł. :wink: Już zamówiłem. Niestety w trybie Offline od kilku minut widzę tylko “wyszukiwanie pozycji”.

Heh ja teraz też nie mogę złapać nic… dziwne :slight_smile: Może satelity odleciały.

Niemniej jednak, dzięki za info. Wiem przynajmniej, że powinno działać bez netu. :stuck_out_tongue:

Pisałem Tobie klika postów wcześniej że GPS w Nokii jest w zasadzie tylko w MENU i więcej to nie działa niż działa…dlatego byłem za HTC gdzie zewnetrzny odbiornik + jakaś mapka w ciągu 1 minuty miałbyś fixa złapanego…tutaj bez neta co najwyżej sobie możesz mapki poprzeglądać. W NOKII NAWIGACJA JEST BARDZO SŁABA (m.in dlatego jest za darmo…bo nic dobrego za darmo Tobie nie dadzą…). Dziewczyna miała N97 mini, telefon niby do nawigacji, nawet uchwyt dali,:slight_smile: tylko po co…skoro ona nawet fixa przez 10 minut nie znalazła…kupiła za ponad 1300 zł sprzedała za 600…

Bardzo dziwne, ja kupiłem nokię tylko dla nawigacji bo bardzo często podróżuje. Zawsze wszystko działa bez zarzutu i pięknie działa jeśli chodzi o łapanie fixa. Co jeszcze mogę powiedzieć ? A no, że jest nawet o niebo lepsza od zwykłej nawigacji - mam w domu tomtom’a i nie ma tylu bajerów jak ta nawigacja. Tutaj o wszystkim jestem informowany, wszystko mam na bieżąco, budynki w 3d - wszystko za darmo. Wolę nie myśleć jakie bajery miałbym po uruchomieniu neta.

Mnie moja nokia raz tylko zawiodła, ale to dzięki drogowcom, ponieważ wybierałem się do pewnej miejscowości na wycieczkę, droga była cały czas prosto i prowadziła przez most, który był pół roku temu wybudowany. Ale nawigacja kazała mi skręcić w lewo i przejechać przez most, stary most który jeszcze pół roku temu tam stał zanim oddali do użytku nowy. Jednak zaraz po przejechaniu nowego mostu trasa w sekundę wróciła do normy.