Nokia 5230 - GPS(AGPS) nawigacja płatna?

Dużo się naczytałem i dowiedziałem się, że mój telefon (nokia 5230) posiada nawigacje A-GPS

Jak to jest z tym modułem. Czy jest możliwe korzystanie z nawigacji bez dostępu do internetu?

Bo normalnie chce korzystać z nawigacji, ale z tego co pisza ludzie w necie to moduł AGPS kontaktuje się z satelitą i nabija nam transfer

Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć? Może można wyłączyć jakoś ten moduł żeby się nie łączyło do sieci

Zamiast używania nawigacji od nokii zalecam przesiadkę na Garmina.

Miałem nokie 6210 navigator z jakąś (nokia maps?) zainstalowałem garmina i wszystko ładnie śmigało. Jedynie przy pierwszym połączeniu z satelitą trzeba było trochę poczekać.

Na tym polega AGPS, czyli pobiera sygnał z satelity a także z BTSów. Opłata naliczana jest za korzystanie z tzw podpowiedzi czyli informacji właśnie z BTSów. Nie posiadam tego tego telefonu, ale powinna być opcja wyłączenia podpowiedzi i pozostawienia samego sygnału GPS. Wtedy dopiero nie będzie pobierać opłat, jednak pierwsze “zalogowanie” się w terenie może trwać dosyć długo - ponoć nawet do 20min.

Z darmowymi mapami to już inna bajka.

tutaj sobie poczytaj:

http://forum.pcformat.pl/thread-221215-page-1.html

Teraz mam inny problem

Komputer poprostu nie może wykryć telefonu/ Próbowałem na 2 komputerach, win XP i VISTA

Podłączam telefon, wykrywa mi jako ‘nieznane urządzenie’ i prosi o wskazanie ścieżki. Wskazywałem ścieżkę i do driverów z płytki jaką dostałem oraz do ‘connectivity cable drivers’ ściągniętych z nokia.com. Za każdym razem wskazuje że nie wykryto sterowników i urządzenie dalej zostaje jako nieznane.

Kiedyś przyznam że działało mi to na stacjonarnym ale również miałem duże problemy żeby mi wykryło nokie i jakoś wtedy po kilku resach kompa etc jakoś się udało. Wtedy akurat nie miałem karty pamięci i nie mogłem wgrać map do nawigacji do telefonu

Dzisiaj chciałem to zrobić i zupełnie nic. Nie chce zainstalować sterów…

Jak ktoś ma jakieś wskazówki to chętnie posłucham

Ja u siebie z tą nokią zrobiłem, że ściągnąłem ze strony Nokii: Nokia Ovi Suite i telefon jest wykrywany przez komputer bez problemów. W nawigacji zaznaczam jąką mapę chce ściągnąć z Ovi maps, ściąga ja i ładuje do telefonu odrazu. A na telefonie zaznaczam, że ma pracować w trybie “PC suite”. Więc może spróbuj to zrobić. :slight_smile:

Mam problem z tym telefonem, za każdym razem pobiera mi pieniądze gdy włączam nawigację, mimo że dałem tryb offline. Może mi ktoś topornie wytłumaczyć jak zrobić żeby tej kasy nie zżerało?

ja swojego czasu korzystałem tylko z nawigacji w Orange.

I tam w ramach abo ( tygodniowego za 10 PLN) miałem zagwarantowaną bezpłatną transmisję danych w ramach usługi.

Więc, o żadnej utracie dodatkowej kasy na nawigację nie było mowy.

Na pewno masz włączoną opcję offline?

Sprawdź jeszcze raz .

Witam,

Też mam Nokię 5230 z niby bezpłatną nawigacją po zamontowaniu w aucie i ustawieniu trasy około 250 kilometrów zeżarło mi z 30 pln… jak można wyłączyć transfer aby orange się nie zbogacało na czyjejś niewiedzy …

AGPS jest to usługa płatna!

w telefonie np. SE ELM który osobiście mam :slight_smile: jest GPS z A-GPS tak więc mam mozliwosc skorzystac z płatnej usługi lecz nie muszę, natomiast samo A-GPS jest płatne i tego nie ominiecie żadnym programem, gdyż A-GPS do lokalizacji używa internetu, oczywiscie mozecie wykupic pakiet, lecz za darmo z agps nie skorzystacie, aby było za darmo musicie kupić antenę

a z jakiej nawigacji ( pragramu) korzystasz?

Każda nawigacja działa w trybie offlinie ( wytyczanie tylko samej trasy) lub onlinie wyznaczanie trasy biorąc pod uwagę aktualną sytuację na drogach np. remonty budowlane, objazdy, korki itp.

Wtedy taka nawigacja ściąga dane z internetu.

Wystarczy że swoją nawigację przestawisz w tryb offlinie lub aktywujesz sobie pakiet nawigacyjny w Orange ( 25zł za m-c)

z wliczonym już transferem danych w abonament.

Jest to zdecydowanie korzystniejsze rozwiązanie, nie generujące dodatkowych kosztów.

Witam, wyłączenie a-gps:

menu-ustawienia-telefon-ustaw.aplikacji-ustalanie pozycji-metody ustalania pozycji-zostawić tylko zintegrowany gps

menu-mapy-opcje-internet-połączenie offline,

poza tym:

nie ma żadnych bajek, mapy są darmowe…

u mnie 2-5 minut…(nokie 5800 i e52)

Mnie całkowicie odpowiada ovimaps, poza tym Garmin jest płatny…

Pozdrawiam

To się ciesz:) Bo na N97 mini i N95 20 minut :o szukały i nadal nie znalazły…w końcu straciłem cierpliwość :smiley:

AGPS jest płatne, i nie okresla pozycji na bieząco, są 3 typy

GPS (do samej nawigacji nie wymaga internetu) na bieząca wyswietla pozycje ze poruszamy się po mapie (ja uzywam gps midpl)

AGPS (do nawigacji wymaga internetu) oblicza tylko aktualną pozycje, nie poruszamy sie po mapie

GPS (z agps) (nie wymaga ale można skorzystac z internetu) poruszamy sie po mapie

Witam serdecznie i proszę o poradę.

Jestem posiadaczem NOKI 5230 z nawigacją. Mój problem polega na tym , że nie mogę ustawić trasy miedzy dwoma miastami (np Wrocław -Poznań). Moge natomiast ustawić trasę w danym mieście (np we Wrocławiu jak dojechać z ulicy Grabiszyńskiej na Kosciuszki). GPS Znajduje mi również ulice w Poznaniu i prowadzi mnie z ulicy na ulice, ale muszę w nim sie znajdować. Natomiast jak dojechać z Wroclawia do Poznania trasy nie może znaleźdź. Jądąc Z Wrocławia do Poznania widzę tylko swoja pozycję i nic więcej. GPS nie proweadzi mnie. Dodam, że internet mam w offline i wyłaczony A GPS oraz wi/sieć ponieważ troche mnie to juz kosztowało. Nie wiem też jak usunąć zapisaną już trasę (mapy/ulubione/trasy) i jak dodać kolejną???

Proszę Was o pomoc.Krok po kroku. Może coś muszę ściągnąć albo odblokować? Ale jak bez kosztów to zrobić? :frowning:

Przestaw AGPS na GPS i ściągnij odrazu całą mapę polski na kartę. Teraz kiedy próbujesz wyznaczyć trasę pomiędzy dwoma miastami to program sam ściąga sobie mapy w okolicy tej trasy a że wyłączyłeś net w tel. to poprostu map nie ma. Wpisz w google “ovi maps” a dowiesz się więcej.

Ok. Dzieki. Zobacze co z tego wyjdzie.

Dodane 03.11.2010 (Śr) 21:26

Chyba udało mi się. Wgrałem mape Polski + głos. Przetestuję jutro. Dzięki za pomoc. =D> =D>