Nokia 5310 czy SE K800i?

Witam!

Mam zamiar kupić sobie komórke i zastanawiałem się nad Nokia 5310 lub SE k800i. Którą bardziej polecacie, a może inną? Cena do 600zł

mohames bierz SE K800i jest lepsza ma lepszy aparat, radio z rds

Nokia też ma radio rds

jak ja bym wybierał między nokią n73 a SE K800i to wybrał bym nokie n73 :wink: a na twoim miejscu bym brał se k800i zły telefonik nie jest, ja zawsze wole nokie, porównaj na allegro nokie 5310 i se k800i i sam zdecydujesz jakiego wybrać :wink: :wink:

Poczytaj opinie tych telefonów

Nokia N73 też jest fajna i ma system :] Mam tydzien czasu, komórek jest tak dużo i trudno coś fajnego wybrać, co nie wygląda jak byle co… Jedynie co mnie interesuje to SE i Nokia, oraz iPhone tylko że jak mam zapłacić 3800zł to mi szkoda. Nie wiem czemu w Ameryce to po 600zl sprzedaja a w Polsce tak drogo =/

a do czego będziesz używać telefonik

jako telefon(rozmowy, smsy), czasem posłuchać muzyki w szkole, pograć jak się nudzi, aparatu znowu super mi nie trzeba, ale lepiej żeby był bo czasem coś fajnego można zobaczyć :stuck_out_tongue: żeby bateria w miare długo trzymała podczas słuchania.

nokie 5310 bież tą powinno być ok :wink:

dzięki za pomoc :slight_smile: Może ktoś coś fajnego poleci co jeszcze nie widziałem xd

Nokia 5310 jest ogólnie super, K800i też, ciężko wybrać, ale różnice jakie zauważyłem są takie:

Aparat - 5310 dość słaby, niby 2 mpx ale jakość średnia i przymula jakby cały czas był tryb nocny włączony - K800i świetny

Muzyka - 5310 to telefon muzyczny, obsługuje okładki płyt, skiny odtwarzacza, aczkolwiek potrafi nieco powoli przełączać się miedzy utworami, jakość super - K800i - jeżeli nie gra gorzej niż K750i to też jest super, Mega Bassu nie ma, ale można korektor bezproblemowo ustawić tak, żeby grał nawet lepiej niż z Mega Bassem (w moim K750 mega bass jest, ale zbyt huczy, mam koretkor tak ustawiony że basik jest soczysty a nic nie huczy :smiley: )

Wyświetlacz - rozdzielczość ta sama, 320x240, róznica w ilości kolorów - 5310 ma 16 mln ; K800i - 262 tysiące

Do rozważenia :slight_smile:

w noki n73 ładnie gra muza w stereo, bo ma dwa glosniki :wink:

k800i… do muzy się nie nadaje a jak wgrasz inny soft jakość będzie pogorszona… nie warto… n73 jest najlepszą alternatywą i nie dawaj karty większej niż 2gb… i nie przesadzaj z dodatkowymi aplikacjami i je wyłączaj! (nie czer. słuchawką tylko prawym soft keyem…)

mohames to bierz nokie n73 :wink:

tak chyba zrobie, musze na allegro coś ciekawego poszukać :slight_smile:

p.s a jest jakaś strona gdzie można zobaczyć w jakim stopniu komórki tanieją?

Też bym Ci polecał k800i :slight_smile: Co do strony raczej taka nie istnieje :stuck_out_tongue: Mniej więcej możesz sobie liczyć 100-150zł rocznie na model :slight_smile:

A jeszcze mam pytanie, czym się różni n73 od n73 music edition i czy ME jest dostępny w wersji białej?

n73 Music Edition “podobno” ma troszkę lepsze głośniczki…

nie ma lepszych głośników, bo w obudowie jest to samo.

Chodzi o to, że ma oprogramowanie gdzie priorytetem jest MUZA, czyli posiada bardziej rozbudowany odtwarzacz, lepsze stery od dźwięku, dedykowany klawisz do odtwarzacza i w zestawie ma lepsze słuchawki.

to nie prawda… tylko różnią się softem… no i ekranem (nie widać tego ale czasem w grach kolory się psują… to oznacza że masz ME i wsadzono wyś. ze zwykłej albo na odwrót)

Chyba lekko schodzimy z tematu… :smiley:

Bierz K800i jeśli bardziej zależy ci na zdjęciach, albo nokie jeśli na muzie, chociaż dużej różnicy to nie ma.